јазици

Airbus A300B1 / B2 / B4 FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 63.6 MB
 • Превземања 48 112
 • Креиран -18 08 2010-
 • Променето -26 09 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Томас Рут, звучи од Денис Вормберге
Освежено на 26 / 09 / 2018 : Пакетот е компатибилен со Prepar3D V4 +, додаде FMC, додаде систем Autoland (прочитај Autoland_Manual_v21.pdf), додаде GPWS за Airbus, додаде FLIGHT DATA и V-брзински мерачи, додаде нов систем за ракување со земјата (RCB Ground Handling).
Прекрасна висококвалитетна репродукција на Airbus A300 B1, B2 и B4. Виртуелната пилотска кабина е возвишена, вклучена со 10 ливреите (како ZERO-G) и сопствени звуци.

Варијанти

A300B1

Само двајца беа изградени: првиот прототип, и втор авион кој беше изнајмен во ноември 1974 на Trans European Airways (TEA). ТЕА веднаш го ослободи авионот за шест недели до "Ер Алгери". Располага со патници 300 (TEA) или патници 323 (Air Algérie) со максимална тежина од 132,000 kg и два мотори од General Electric CF6-50A од 220 kN.

A300B2

Првата верзија на производството. Напојувани од "Електрик" CF6 или Pratt & Whitney JT9D мотори (истите мотори кои го придвижуваа Боинг 747-100, "оригиналниот џамбо-авион") помеѓу 227 и 236 kN удар, тој стапи во употреба со Air France во мај 1974. Прототипот A300B2 го направи својот прв лет на јуни 28, 1973 и беше потврден од француските и германските власти на 15 март 1974 и FAA одобрување следено на мај 30, 1974. Првата продукција A300B2 (A300 број 5) го направи својот девичен лет на 15 април 1974 и беше предаден на Air France неколку недели подоцна, на мај 10, 1974. A300B2 влезе во служба за приход на 23 May 1974 помеѓу Париз и Лондон.

* A300B2-100: 137 метрички тон MTOW
* A300B2-200: 142 метрички тон MTOW, со клапи Кригер, првиот пат во Јужна Африка ервејс во 1976
* A300B2-300: зголемена Максимална Тежина на амбициозно / Максимална нула гориво Тежина

A300B4

главна производствена верзија. Карактеристики на резервоарот за гориво центар за зголемување на капацитетот на гориво (47,500 kg). Производството на B2 и B4 изнесува 248. Првиот A300B4 (на 9th A300) летал 25 1974 декември и беше сертифицирана за март 26 1975. Првата испорака беше направен за да Germanair (која подоцна се спои во Hapag Лојд) на 23 1975 мај.

* A300B4-100: 157.5 метрички тон MTOW, првата испорака на Germanair во 1975.
* A300B4-200: 165 метрички тон MTOW, првата испорака на Hapag-Лојд Flug во 1980
* A300B4-200FF: Еден A300 со "свртени нанапред" оддел на екипажот. Првиот светски 2-екипажот widebody авион. Вклучувајќи и некои од дигитална Авионика на A310 и A300-600 е. Прв пат го виде услуга со Гаруда Индонезија во 1982, уште повеќе клиенти беа VASP, Tunisair, Кар-воздух / Финер и MNG ерлајнс.
* A300B4-600: Наведени како A300-600. Види подолу.
* A300C4: кабриолет товарен верзија, со голем товар врата од страната на порта. Прво доставени до Јужна Африка ервејс во октомври 1982.
* A300F4-203: Товарен верзија на A300B4-200. Првиот пат се случи во 1986, но само многу малку биле изградени како A300F4-200 набргу беше заменет од страна на повеќе способен A300-600F (официјално име: A300F4-600F).

Извор: Википедија

Airbus A300B1 B2 B4 FSX P3D 1Airbus A300B1 B2 B4 FSX P3D 2Airbus A300B1 B2 B4 FSX P3D 3Airbus A300B1 B2 B4 FSX P3D 4Airbus A300B1 B2 B4 FSX P3D 5Airbus A300B1 B2 B4 FSX P3D 6Airbus A300B1 B2 B4 FSX P3D 7Airbus A300B1 B2 B4 FSX P3D 8Airbus A300B1 B2 B4 FSX P3D 9Airbus A300B1 B2 B4 FSX P3D 10Airbus A300B1 B2 B4 FSX P3D 11Airbus A300B1 B2 B4 FSX P3D 12Airbus A300B1 B2 B4 FSX P3D 13Airbus A300B1 B2 B4 FSX P3D 14Airbus A300B1 B2 B4 FSX P3D 15Airbus A300B1 B2 B4 FSX P3D 16Airbus A300B1 B2 B4 FSX P3D 17Airbus A300B1 B2 B4 FSX P3D 18Airbus A300B1 B2 B4 FSX P3D 19Airbus A300B1 B2 B4 FSX P3D 20
 • Автор: Томас Рут, звучи од Денис Вормберге
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 63.6 MB
 • Превземања 48 112
 • Креиран -18 08 2010-
 • Променето -26 09 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Томас Рут, звучи од Денис Вормберге

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици