јазици

Airbus A320-200 EasyJet FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 41.8 MB
 • Превземања 70 264
 • Креиран -30 11 2010-
 • Променето -15 05 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • :
 • http://www.pafs.wf
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Освежено на 15 / 05 / 2019: Нови звуци, додаде втора лежерна 2019 EasyJet Swiss, нови текстури во VC, додаде FMC, V-Speed ​​мерач и Ground Utility Service, компатибилен Prepar3D v4. автоматски инсталирај 10.5
Airbus A320-200 во боите на ниската цена авиокомпанија EasyJet, виртуелната пилотска кабина е од стандардниот A321 на FSX, што е 100% функционално, сепак, се направени неколку мали дополнувања како звукот на копчињата "Чад" и "Ситниот ремен" (благодарение на babounet), идните надградби ќе вклучуваат звуци на "Безбедносно известување итн.",

Звуците на моторот навистина одговараат на вистинското Ербас семејство A320 / 321 / 318 / 319 и се убави

За модел, тоа е совршен и со висок квалитет

Ербас A320 200 EasyJet FSX P3D 1Ербас A320 200 EasyJet FSX P3D 2Ербас A320 200 EasyJet FSX P3D 3Ербас A320 200 EasyJet FSX P3D 4Ербас A320 200 EasyJet FSX P3D 5
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 41.8 MB
 • Превземања 70 264
 • Креиран -30 11 2010-
 • Променето -15 05 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • :
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици