јазици

Ербас A318-111 Непрозрачен воздух Франција FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 36.2 MB
 • Превземања 17 810
 • Креиран -26 12 2010-
 • Променето -28 04 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: ПРОЕКТ Ербас, се преслика од Марко Fischbach надворешен
 • http://www.pafs.wf
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Ажурирано 28 / 04 / 2019: Prepar3D V4 компатибилен, верзија за автоматско инсталирање 10.5, додадени V-SPEED и FMC мерачи, додаде GPWS, додаде "Систем за обработка на копнени ракети".
Ова е прекрасен Airbus A318 со старите бои на Air France кои сеуште не се насликани, прилично оригинална текстура што ќе им овозможи на вашата имагинација да ја направи остатокот од својата историја.

Тоа е вклучено со звуци на извонреден реализам и виртуелен пилотски кабина од Airbus A321 стандардно FSX. Моделот 3D е одличен квалитет со анимации од сите страни.
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 36.2 MB
 • Превземања 17 810
 • Креиран -26 12 2010-
 • Променето -28 04 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: ПРОЕКТ Ербас, се преслика од Марко Fischbach надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици