јазици

Па Ербас A318-112 Џеј елити Саудиска RCA FSX

HOT
Големина 15.5 MB
Превземања 18 133
Created 28-04-2011 23:12:13
Changed 06-06-2012 18:58:22
лиценца freeware надворешен
Автор: Проектот Ербас, се преслика од Марко Fischbach надворешен http://www.pafs.wf
Превземи За FSX & Steam Edition #Native FSX и / или P3D #3D Виртуелна кабина
Ербас A318-112 Џеј елити де "Саудиска Црвената полумесечина орган" АДВ обезбедува итна медицинска помош "MEDEVAC" во пет административни региони на Саудиска Арабија во обични околности или за време на катастрофи. На АДВ обезбедува услуга во согласност со упатствата на исламскиот морал.
Таа е основана во 1963.

Овој модел вклучува висок квалитет на сопствени звуци, виртуелна пилотската кабина од стандардните FSX VC и реален модел лет.
Па Ербас A318-112 Џеј елити Саудиска RCA FSX Превземи

поврзани Превземања

јазици