јазици

Ербас Воената A400M v2.0 FSX и P3D

HOT
Големина 40.7 MB
Превземања 58 668
Created 02-01-2012 03:28:10
Changed 31-05-2015 19:50:15
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: # Инсталирање верзија 8
Автор: Патрик Ле Luyer, ажурирани од страна на Андреас Rotowski надворешен http://oldpat.e-monsite.com/
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1 v2 v3 v4 #Native FSX и / или P3D #3D Виртуелна кабина
Освежено на 14 / 05 / 2015 : Верзија 2.0 - Нов VC батерија, авио, Nav-GPS, Autobrake, светла, Deice, пумпа за гориво и генератор прекинувачи, мајстор предупредуваат, TCAS алармирање, Менувач статус светла, финансиски менаџмент и контрола, страница гориво, EICAS, пребарувања, нови десно / средината на седиштето ставови VC и преработил електричниот систем. Вклучени се исто така и најновата динамика лет ажурирање од страна на Боб Chicilo.
Модел создаден во Gmax со виртуелен пилотската кабина и сопствени звуци, две repaints вклучени: Кралските воздухопловни сили, француските воздухопловни сили, германските воздухопловни сили, камерата. Вклучува и промени во моделот на лет и додаде пати камерата од 22 Април 2015. Детали на располагање во http://oldpat.e-monsite.com

Во реалниот свет

Ербас A400M е воен транспортен авион дизајниран од страна на Ербас разноврсна и се очекува да влезат алишта и 20,123 20,144. Таа во моментов е контролиран од страна на осум копии од 174 различни земји: Германија, Франција, Шпанија, Велика Британија, Турција, Белгија, Луксембург и Малезија. Јужна Африка има за возврат го откажа својата цел и Чиле не го обнови неговото оригинално писмо на намери. Целта е да се дополни или да го замени постојниот возен парк, стареење, составен од американски C-130 Херкулес или C-160 француско-германската Transall.

Насоката на вртењето на пропелерите

Детал е многу важно: концептот DBE (долу меѓу мотори), тоа е да се каже "сечилото долу меѓу мотори." На секоја половина крило, насоката на вртењето на пропелерите на двата мотори се менува, надолното движење на ножеви кои се јавуваат помеѓу моторите на околу средината на средината, така што протокот на здивот на ножеви се концентрирани.

Оваа конфигурација е избран првенствено за да се минимизира асиметрија, која се јавува во случај на дефект на моторот, особено на надворешен мотор (кој е заеднички на воен авион во театар на работа). Но, тоа, исто така, има многу импликации: помалку напор од средината, каде што е можно структура олеснување. Покрај тоа, големината на лебдат е намалена од корекција на отстапување може да биде помал во случај на дефект на моторот, намалување на отпорот. Овие две својства се овозможи поголем опсег способност или извршување потежок товар за истиот износ на carburant50. На четири мотори се всушност идентични, но двата мотори се опремени со опрема обратен правец на ротација на пропелер.

За разлика од Ан-70 и Ан-22, A400M не користи пропелери, голем специјалитет на руско-украинскиот мотор, аеродинамичен бенефиции се надомести со тежината и сложеноста повисока. (Извор Википедија)

1234
Ербас Воената A400M v2.0 FSX и P3D Превземи
јазици