јазици

ТАП Португалија Пак FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 65.5 MB
 • Превземања 32 952
 • Креиран -03 05 2012-
 • Променето -15 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Томас Рут, проектот Ербас надворешен
 • http://www.pafs.wf
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Врвен пакет, вклучувајќи Ербас A319, A320, A330 и A340 (сите со VC) во боите на ТАП Португалија

Во категоријата избор на FSX/P3D изберете "ТАП Португалски Пак"

Transportes Aereos Portugueses, SGPS, SA, попозната како ТАП, е националната авиокомпанија на Португалија. ТАП Португалија е 100% Државната коректност, тоа е со седиште во својата Portela аеродром (Санта Марија дос Olivais), Лисабон, компанијата е членка на Star Alliance од март 14, 2005, на денот на компанијата 60th го прослави својот јубилеј.
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 65.5 MB
 • Превземања 32 952
 • Креиран -03 05 2012-
 • Променето -15 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Томас Рут, проектот Ербас надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици