јазици

Ербас A320-214 Швајцарија FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

Освежено на 30 / 06 / 2019: Додадени се две нови лекови Швајцарија HB-IJJ и швајцарските меѓународни авиони HB-JLT. Нов FMC во виртуелна кокпит, SFCC, AUTOFLARE, CALLOUT, ракување со земја, V1 пресметка. Нови HD текстури "силна сива боја" во виртуелната пилотска кабина.

Додаде Стефан Либе 2D панел A32X претходно конфигуриран од Кен Вебер.

Сега исто така компатибилен со Prepar3D v4.5
Извонредниот Airbus A320 во боите на швајцарската компанија, има сопствени звуци, користете го "модифицираниот" виртуелен пилотски кабина од стандардниот FSX A321 (исто како и A320). Летање овој авион е голема забава.

Swiss International Air Lines AG (краток: Швајцарија) е авиопревозник на авиопревозник на Швајцарија со редовни услуги во Европа и Северна Америка, Јужна Америка, Африка и Азија. Нејзиниот главен центар е аеродромот во Цирих (ZRH). Авиокомпанијата беше формирана по банкрот на 2002 на Swissair, поранешен швајцарски авиопревозник. Швајцарија е подружница на германската авиокомпанија Lufthansa, со седиште во EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg во близина на Базел, Швајцарија, и канцеларија на аеродромот во Цирих во Клотен, Швајцарија. Седиштето на компанијата е во Базел.

Авиокомпанијата го користи IATA Code LX кој го наследил од швајцарската регионална авиокомпанија Crossair (швајцарскиот код беше СР). Кодот на ICAO е SWR, наследен од Swissair (Crossair's беше CRX), со цел да се зачуваат меѓународните сообраќајни права. (Википедија)

Ербас A320-214 Швајцарија од Polo91240 видео за Rikoooo.com
Ербас A320 214 Швајцарија FSX P3D 1Ербас A320 214 Швајцарија FSX P3D 2Ербас A320 214 Швајцарија FSX P3D 3Ербас A320 214 Швајцарија FSX P3D 4Ербас A320 214 Швајцарија FSX P3D 6Ербас A320 214 Швајцарија FSX P3D 7Ербас A320 214 Швајцарија FSX P3D 9Ербас A320 214 Швајцарија FSX P3D 10Ербас A320 214 Швајцарија FSX P3D 11Ербас A320 214 Швајцарија FSX P3D 12Ербас A320 214 Швајцарија FSX P3D 13Ербас A320 214 Швајцарија FSX P3D 14Ербас A320 214 Швајцарија FSX P3D 16Ербас A320 214 Швајцарија FSX P3D 17Ербас A320 214 Швајцарија FSX P3D 18Ербас A320 214 Швајцарија FSX P3D 20Ербас A320 214 Швајцарија FSX P3D 21Ербас A320 214 Швајцарија FSX P3D 22Ербас A320 214 Швајцарија FSX P3D 23Ербас A320 214 Швајцарија FSX P3D 24Ербас A320 214 Швајцарија FSX P3D 25Ербас A320 214 Швајцарија FSX P3D 26Ербас A320 214 Швајцарија FSX P3D 27Ербас A320 214 Швајцарија FSX P3D 28Ербас A320 214 Швајцарија FSX P3D 29

FMC во виртуелна пилотска кабина:
Ербас A320 214 Швајцарија FSX P3D FMC
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици