јазици

Ербас A320 Family Mega Pack FSX & P3D верзија 3.05

ИНФОРМАЦИИ

Освежено на 01 / 08 / 2018: Додаден бесплатен FMC (Honeywell FMC), додадени недостасува звучни мерачи за V-брзини и "Приземјување". Сега е компатибилен со Prepar3D v4.3. Ажурирано за инсталерот v10.5

Освежено на 10 / 03 / 2018: Фиксна погрешна индикација за клапи во виртуелната кабина плус модификација на мерачи (креирано од Tomi Koivunen "project_airbus_modification.zip"). Додадено е Јаков Ларсен V-брзина мерач (автоматско пресметување на V1, V2 и V3) со усна изјава. Го додаде панелот "Податоци за летови" (креиран од Ханс Зуидерварт) кој овозможува едноставно кликање на вратите и багажните простори, исто така, овозможува зголемување на брзината на симулацијата и дава општи информации за летот и состојбата на авиони. Додадено е панел кој овозможува автоматска операција за пригушување и со звуци (креирано од Rob Barendregt "rcbgh-50.zip")

Освежено на 05 / 09 / 2017: Верзија за автоматско инсталирање 10, сега компатибилна со Prepar3D v4 (тестиран), ажурирање на dsd_fsx_xml_sound и dsd_p3d_xml_sound_x64 во верзијата 5.2.5 (Работен оглас во P3D v4)
Еве мега пакет на Ербас A320 семејството со 145 преслики со висок квалитет. Овој пакет го содржи целиот Ербас од семејството A320 (четири модели) со сопствени звуци како што се CFM56 и Меѓународниот Aero Engines V2500.

Вклучува за секој модел виртуелен кокпит (VC) со специјално издание V3 (3.05) од Франсоа Доре, што во голема мера го подобрува реализмот (важно е да го прочитате прирачникот на англиски или француски јазик).

Вклучува BLUE LED пакет кој ја осветлува виртуелната пилотска кабина со сини LED диоди.

Вклучува GPWS, AUTOFLARE, итн и десетици сопствени погледи со шифри и шифрарни кодови за секое пресликување. Текстури на VC модифицирани во HD.

ВАЖНО: Ербасот се појавува внатре Ладно и темно режим (мотори и инструменти исклучени). Прочитајте го комплетно упатството за користење на François Doré, кое е вклучено за да ја запознае процедурата за стартување со Bleeds, авторот сеуште овозможува CTRL + E функцијата автоматски да ги активира моторите со Fly By Wire режим во "Нормално право".

ЗНАЕТЕ БУГИ: Ако надземниот панел не се појави, тогаш ви е потребен FSX-SP2. Сите панели бараат барем FSX-SP2 или FSX-Аццерација или FSX Steam Edition или Prepar3D ...

Ако вашиот лет не започне во ладна и темна положба или ако вашиот моторите се исклучуваат веднаш по полетувањето, ова е затоа што вашиот стандарден лет е оригиналниот стандарден лет на FSX, со УЛМ, летајќи во "Пешадиското пристаниште".

За да го решите проблемот, само треба да креирате лет, со авионот по ваш избор, а аеродромот по ваш избор, кога е вчитан сценариото, го исклучува системот на овој авион (мотори, батерија, палење) и го зачувува летот со провери полето за избор во прозорецот "Зачувај лет" наречен "направете го ова како стандарден лет".

Потоа престанете FSX.

Отворете ја датотеката FSX.CFG (со Notepad) лоциран во:
Ако сте на Vista или Seven или Windows 10 "C: - Корисници - корисничко име - Податоци за апликации - Роаминг - Microsoft - FSX"
ако сте на Windows XP "C: - Документи и прилагодувања - корисничко име - Податоци за апликации - Microsoft - FSX"

Во делот [MAIN], додадете ја линијата: DisablePreload = 1

Рестарт FSX, проблемот е корегиран.Листа на примероци по модел:
Ербас A318: Ербас A319: Ербас A320: Ербас A321:
Ер Франс
Avianca
Бритиш ервејс
Comlux
Frontier Airlines
куќа Бои
Глобал Џет Луксембург
LAN Airlines
Mexicana де Aviación - Нов Боја
Mexicana де Aviación - Стари Боја
Таром
Ер Берлин
Ер Канада
Ер Канада - Ретро Боја
Ер Франс
воздух Јамајка
Austrian Airlines
Avianca
Британскиот Мидленд Меѓународниот - BMI
Бритиш ервејс
Кина Источна ерлајнс
хрватскиот ерлајнс
Чешка ерлајнс
Делта Air Lines
EasyJet
Eurowings
Финер
Финер - Ретро Боја
француската влада
Германија
Иберија
Иберија - Ретро Боја
Индискиот ерлајнс
LAN Airlines
Луфтханза
Маурициус
Mexicana де Aviación
Нортвест ерлајнс
скандинавските ерлајнс
Скандинавските ерлајнс - Ретро Боја
Skybus ерлајнс (3 Liveries)
дух ерлајнс
Швајцарската интернешенел ерлајнс
TACA ерлајнс
ТАМ ерлајнс
ТАП Португалија
Тибет ерлајнс
Tunisair
Јунајтед ерлајнс
САД ервејс (2 Liveries)
САД ервејс (4 Ретро Liveries)
Богородица Америка
Volaris
Aer Lingus
Аерофлот
Ер Берлин
Ер Канада
Ер Франс
Алиталија
Сите Нипон ервејс
AirAsia
Austrian Airlines
Avianca
Бритиш ервејс
Кина Источна
Кондор
Делта Air Lines
EasyJet
куќа Бои
Иберија
Interjet
LAN ерлајнс (2 Liveries)
Луфтханза
Niki
Нортвест ерлајнс
Nouvelair
Швајцарската интернешенел ерлајнс
Ер Канада Танго
ТАП Португалија
Томас Кук ерлајнс
САД ервејс
Богородица Америка
Vueling
Индиго
JetBlue Airways
Jetstar ервејс
LAN Аргентина
LAN Колумбија
LAN Еквадор
ТАМ ерлајнс
Туркиш ерлајнс
Обединети ерлајнс (Преи & Пост спојување на ливреите)
Wizz Air
Aer Lingus
Аерофлот
Ер Берлин
Ер Канада
на воздухот во Кина
Ер Франс (2 Liveries)
Ер Индија
Воздухот Интер
воздух Јамајка
Алиталија
Asiana Airlines
Атлас џет
Austrian Airlines
Британскиот Мидленд Меѓународниот - БМИ (3 Liveries)
Бритиш ервејс
воздух Бусан
Кина Источна ерлајнс
EasyJet
Финер
Галф ер
Иберија
Jetstar патишта (2 Liveries)
воздух Méditerranée
монарх ерлајнс
Onur Air
скандинавските ерлајнс
Spanair
дух ерлајнс
Швајцарската интернешенел ерлајнс
TACA ерлајнс
ТАП Португалија
Томас Кук ерлајнс
Туркиш ерлајнс
САД ервејс (3 Liveries)
Виетнам ерлајнс
Вирџин Атлантик ервејс

Кокпит LED BLUE
сина LED
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX  &  P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX  &
--------


јазици