јазици

Airbus A340 мега пакет Vol 1 FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

Освежено на 26 / 09 / 2018 : Сега 100% е компатибилен со Prepar3D v4 +, пакетот е целосно преработен - Инсталерот v10.5
Комплетен пакет, вклучувајќи ги и сите Ербас A340-XXX (од Томас Рут) со виртуелен пилотската кабина и 42 repaints со висок квалитет. Исто така, содржи два вида на звук: CFM56-5C и Ролс-Ројс Трент 500 (Андре Силва и Devyn Силверстеин) овој пакет првично беше формирана и изменето од Луис Quintero и малку поправена со Rikoooo.

Вклучено 27 обичај и реални погледи вклучувајќи 10 17 внатре и надвор.
FMC, GPWS и AutoBrake системите и звуците создадени од Гарет Смит, Џими Вонг и Мет Смит и Проектот Онески.


Ербас A340-200 Ербас A340-300 Ербас A340-500 Ербас A340-600

Aerolineas Argentinas
Eithad ервејс
Малезија ерлајнс
Ер Нов Зеланд
Филипините ерлајнс

на воздухот во Кина
Ер Франс (нови и стари бои)
Воздух Тахити Нуи
Кина Источна ерлајнс
Кина ерлајнс
Емирати
Финаир (нови и стари бои)
Галф ер
Иберија
Кувајт ервејс
LAN Чиле
Луфтханза (2 Liveries)
Швајцарската интернешенел ерлајнс
ТАП Португалија
Вирџин Атлантик ервејс

Арик воздух
EgyptAir
Емирати
Etihad ервејс
Сингапур ерлајнс
ТАМ ерлајнс
Тајландски Меѓународната ервејс

Кина Источна ерлајнс
EgyptAir
Etihad ервејс
Хаинан ерлајнс
куќа Бои
Иберија
Луфтханза
Катар Ервејс
Сингапур ерлајнс
Вирџин Атлантик ервејс

ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX  &  P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX  &  P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------


јазици