јазици

Ербас A340 Мега пакет том 1 FSX и P3D

HOT
Големина 112 MB
Превземања 147 470
Создаден 02--02 2014 01: 00: 00
Промени 30 05--2015 18: 58: 10
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: # Инсталирање верзија 2
Автор: Томас Рут (и неговиот тим), Пакет од страна на Луис Quintero надворешен http://fsxluchoals.blogspot.com/
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1. * v2 v3 v4 да бидат тестирани #Native FSX и / или P3D #3D Виртуелна кабина
Комплетен пакет, вклучувајќи ги и сите Ербас A340-XXX (од Томас Рут) со виртуелен пилотската кабина и 42 repaints со висок квалитет. Исто така, содржи два вида на звук: CFM56-5C и Ролс-Ројс Трент 500 (Андре Силва и Devyn Силверстеин) овој пакет првично беше формирана и изменето од Луис Quintero и малку поправена со Rikoooo.

Вклучено 27 обичај и реални погледи вклучувајќи 10 17 внатре и надвор.
Финансиски менаџмент и контрола, GPWS и AutoBrake системи и звуци создадени од Гарет Смит, Џими Вонг и Мет Смит и Проектот Opensky соодветно.


Ербас A340-200 Ербас A340-300 Ербас A340-500 Ербас A340-600

Aerolineas Argentinas
Eithad ервејс
Малезија ерлајнс
Ер Нов Зеланд
Филипините ерлајнс

на воздухот во Кина
Ер Франс (Нови & старите бои)
Воздух Тахити Нуи
Кина Источна ерлајнс
Кина ерлајнс
Емирати
Финер (Нови & старите бои)
Галф ер
Иберија
Кувајт ервејс
LAN Чиле
Луфтханза (2 Liveries)
Швајцарската интернешенел ерлајнс
ТАП Португалија
Вирџин Атлантик ервејс

Арик воздух
EgyptAir
Емирати
Etihad ервејс
Сингапур ерлајнс
ТАМ ерлајнс
Тајландски Меѓународната ервејс

Кина Источна ерлајнс
EgyptAir
Etihad ервејс
Хаинан ерлајнс
куќа Бои
Иберија
Луфтханза
Катар Ервејс
Сингапур ерлајнс
Вирџин Атлантик ервејс

Ербас A340 Мега пакет том 1 FSX и P3D Превземи
јазици