јазици

Ербас A330-300RR FSX

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 30 MB
 • Превземања 45 203
 • Креиран -22 12 2006-
 • Променето -31 07 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Брајан Ц
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Овој авион е за FSX. Вклучува 5 ливреи. Беспрекорни и реалистични звуци снимени од вистински Ербас. Текстурите и моделот на лет се многу добри.
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 30 MB
 • Превземања 45 203
 • Креиран -22 12 2006-
 • Променето -31 07 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Брајан Ц
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици