јазици

JetBlue A320 Мега Пак FSX и P3D верзија 2

HOT
Големина 60.8 MB
Превземања 23 293
Created 22-08-2015 00:58:00
Changed 12-09-2017 08:13:39
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: # Инсталирање верзија 10
Автор: Проектот Ербас, спакувајте Шон Муни, Лиридон Poliku, Мајк Родригез надворешен http://www.pafs.wf
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1 v2 v3 v4 #Native FSX и / или P3D #3D Виртуелна кабина
Ова е пакет на Ербас A320 од САД авион JetBlue дишните патишта, со 17 текстури вклучени со специјални изданија. Виртуелна пилотската кабина текстури remastered во HD, Персоналните и автентични звуци, мерачи Ербас A321, додаток на е 100% компатибилна со Prepard3D и FSX пареа. А пакет што треба да задоволи љубителите на Ербас.

JetBlue Airways NASDAQ: JBLU (ИАТА: B6, ICAO: JBU) е американска авиокомпанија со ниски цени, со седиште во Forest Hills, Њујорк (САД). Таа работи на домашни и меѓународни летови од главната филијала на меѓународниот аеродром Џон Ф. Кенеди. Ова е трета авиокомпанија основана од Дејвид Neeleman по Westjet и Морис воздух.

fsx 2015-08-22 00-43-55-26fsx 2015-08-22 00-45-36-08fsx 2015-08-22 00-46-38-71fsx 2015-08-22 00-47-09-84
JetBlue A320 Мега Пак FSX и P3D верзија 2 Превземи

поврзани Превземања

јазици