јазици

FSPX Ербас A350-900XWB FSX и P3D

HOT
Големина 107 MB
Превземања 57 934
Создаден 06--03 2016 12: 32: 00
Промени 05 06--2017 11: 07: 38
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: # Инсталирање верзија 10
Автор: Модел и бои од FSpainter, VC од Томас Рут, составени од Mees Јансен надворешен https://www.facebook.com/groups/FSPA350support/
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1. * v2 v3 v4 да бидат тестирани #Native FSX и / или P3D #3D Виртуелна кабина
Тука е новиот Ербас A350-900. револуционерен нов авион. Моделот и repaints се создадени од FSpainter. Благодарение на FSpainter за моделот. Виртуелниот пилотската кабина, што е во A330-300 од Томас Рут (во моментов не постои бесплатен A350 VC). Авион направени flyable и пакети составени од Mees Јансен. Вклучени со 5 repaints.

Ербас A350 XWB е на долги релации џамбо авион линија на Европската производител на авиони Ербас. Првично наречен A350, овој модел е изведен од семејството на A330 и A340; Сепак, по забелешките на авиокомпанијата, беше одлучено во средината на јули 2006 да се видат на концептот и да се обезбеди поширок трупот на авионот, и во однос на A330 и A340, а особено во однос на својот главен конкурент, Боинг 787.

На тој начин, проектот беше преименувана во "A350 XWB" - "Екстра широк тело". Ова крајот на промени и дизајн кој го прави поголема употреба на композитни материјали, имаат значително зголемување на трошоците за дизајн на авионот и одложено од 2011 2014 да влезе услуги (Википедија)

FSX-2016 02-26 08--19 21 13-FSX-2016 02-26 08--22 40 99-FSX-2016 02-26 08--25 26 97-FSX-2016 02-26 08--25 58 97-FSX-2016 02-26 08--27 17 97-
FSPX Ербас A350-900XWB FSX и P3D Превземи
јазици