јазици

Ербас A330-200 Хавајски ерлајнс FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 37.6 MB
 • Превземања 14 926
 • Креиран -20 12 2017-
 • Променето -29 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + Acc + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Модел на Томас Рут, пренебрежен од Доминик Стахел, Прилагодено спакуван од Крис Еванс
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Целосен пакет за овој Airbus A330-243 во боите на Hawaiian Airlines. Вклучени GPWS за Airbus, FMC, VC и сопствени звуци. FSX и P3D компатибилен до v4.1 +.

Хавајски ерлајнс е американска авиокомпанија со седиште во Хаваи. Тој работи со домашни и меѓународни летови од својот центар на меѓународниот аеродром во Хонолулу. Во 2014, тој им служи на дестинации на 30, повеќе од дневните летови на 200 и вработува луѓе од 5,249 (извор на Википедија)

Во 2017 Hawaiian Airlines поседува 24 Airbus A330-243 во употреба (извор www.airfleets.fr)

a332hawai1
 • Автор: Модел на Томас Рут, пренебрежен од Доминик Стахел, Прилагодено спакуван од Крис Еванс
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 37.6 MB
 • Превземања 14 926
 • Креиран -20 12 2017-
 • Променето -29 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + Acc + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Модел на Томас Рут, пренебрежен од Доминик Стахел, Прилагодено спакуван од Крис Еванс
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици