јазици

Ербас A350-900 XWB пакет за повеќе пакувања FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

Airbus A350-900 XWB со 39 repaints, на овој нов модел (FSPainter) анимации кои не работат во претходната верзија сега работат (алерони, обратни, кормили и сл.). Бидејќи не постои бесплатна виртуелна кабина 3D за A350, пилотската кабина на A330NG на Томас Рут е ставена во место и се прилагодува на A350. Сепак, звуците доаѓаат од вистински A350 Rolls Royce Trent XWB мотори.

Надворешниот модел 3D е со многу добар квалитет, текстурите се со висока резолуција. Вклучени со нови ноќни текстури, FMC работи, GPWS, V-брзина, Pushback услуга, HUD, Autoland.

Листа на копии:

F-WXWB (001)
F-WWCF (002)
F-WZGG (003)
F-WZNW (004)
F-WWYB (005)
Сингапур ерлајнс
Azul
Бритиш ервејс
Финер
Avianca
Емирати
Виетнам ерлајнс
Cathay Пацифик

КЛМ
Asiana
Кина Источна
Qantas
Скандинавски
Саудиска Арабија
Јапонија ерлајнс
Air Austral
Богородица Австралија
Вирџин Атлантик
Etihad ервејс
Eurowings
Иберија

Луфтханза
Американ ерлајнс
LATAM
јужно Африканец
Ер Нов Зеланд
Група КИТ
Луфтханза 2018
KLM Портокалова гордост
Хонгконг ерлајнс
Француска пчела
Air Caraibes
Thai Airways Intl
Филипините ерлајнс

Слики:

airbus a350 900 xwb мулти-лежерен пакет 1airbus a350 900 xwb мулти-лежерен пакет 2airbus a350 900 xwb мулти-лежерен пакет 3airbus a350 900 xwb мулти-лежерен пакет 4airbus a350 900 xwb мулти-лежерен пакет 5airbus a350 900 xwb мулти-лежерен пакет 6airbus a350 900 xwb мулти-лежерен пакет 7airbus a350 900 xwb мулти-лежерен пакет 8airbus a350 900 xwb мулти-лежерен пакет 9airbus a350 900 xwb мулти-лежерен пакет 10airbus a350 900 xwb мулти-лежерен пакет 11airbus a350 900 xwb мулти-лежерен пакет 12airbus a350 900 xwb мулти-лежерен пакет 13airbus a350 900 xwb мулти-лежерен пакет 14airbus a350 900 xwb мулти-лежерен пакет 15airbus a350 900 xwb мулти-лежерен пакет 16airbus a350 900 xwb мулти-лежерен пакет 17
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX  &  P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX  &  P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------


јазици