јазици

Ербас A310 Мулти-Ливер FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 87.9 MB
 • Превземања 19 268
 • Креиран -05 09 2018-
 • Променето -26 09 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Томас Рут, пакет од Луис Кинтеро, репак од Рикоо
Воздушен пакет кој го содржи Airbus A310-200 / 300 / MRTT со 34 liveries и реални звуци за мотори GE и PW. Модели и VC креирани од Томас Рут. Вклучува FMC, GPWS, ракување со земја, V-брзина и податоци за летање на летови. Виртуелните кабини и панели се многу комплетни со единствени мерачи (видете слики од сликата подолу).

Листа на ливреи : Кувајт Ервејс - Мартинар - Пан Ам - Делта Ерлајнс - Ер Франс - Сабена - Свисаир - Тајландски Ервејс - Ер Индија Карго - Интерфлаг - Узбекистани Ервејс - Ер Трансат - Република Франсајз - Ер Рајд Интернешнл - Ер Вагон Интернешнл - Лион Ерлајнс - Луфтвафе ВИП 10 + 21 - FedEx GE Livery - FedEx PW Livery - Ариана Авганистан ерлајнс - Ер Африк - Иран Ер - Луфтханза - Турски ерлајнс - Сингапур ерлајнс - Австриски ерлајнс - Ер Плус Комета - Ер Мадрид - Фуерза Аереа Еспањола - Таром - Сибир ерлајнс - МРТТ Луфтваф.

Ербас A310 е модел со долг дострел на авиони со широк терен кој го изгради Airbus врз основа на Airbus A300. Слично е на Боинг 767.

Ербас A310 Мулти Ливер FSX P3D 1Ербас A310 Мулти Ливер FSX P3D 14Ербас A310 Мулти Ливер FSX P3D 15Ербас A310 Мулти Ливер FSX P3D 16Ербас A310 Мулти Ливер FSX P3D 17Ербас A310 Мулти Ливер FSX P3D 18Ербас A310 Мулти Ливер FSX P3D 19Ербас A310 Мулти Ливер FSX P3D 20Ербас A310 Мулти Ливер FSX P3D 21Ербас A310 Мулти Ливер FSX P3D 22Ербас A310 Мулти Ливер FSX P3D 23Ербас A310 Мулти Ливер FSX P3D 24Ербас A310 Мулти Ливер FSX P3D 25Ербас A310 Мулти Ливер FSX P3D 26Ербас A310 Мулти Ливер FSX P3D 27Ербас A310 Мулти Ливер FSX P3D 28Ербас A310 Мулти Ливер FSX P3D 29Ербас A310 Мулти Ливер FSX P3D 30Ербас A310 Мулти Ливер FSX P3D 31Ербас A310 Мулти Ливер FSX P3D 32Ербас A310 Мулти Ливер FSX P3D 33Ербас A310 Мулти Ливер FSX P3D 34Ербас A310 Мулти Ливер FSX P3D 35Ербас A310 Мулти Ливер FSX P3D 36Ербас A310 Мулти Ливер FSX P3D 37Ербас A310 Мулти Ливер FSX P3D 38Ербас A310 Мулти Ливер FSX P3D 39Ербас A310 Мулти Ливер FSX P3D 40Ербас A310 Мулти Ливер FSX P3D 41Ербас A310 Мулти Ливер FSX P3D 42Ербас A310 Мулти Ливер FSX P3D 43Ербас A310 Мулти Ливер FSX P3D 44Ербас A310 Мулти Ливер FSX P3D 45Ербас A310 Мулти Ливер FSX P3D 46
 • Автор: Томас Рут, пакет од Луис Кинтеро, репак од Рикоо
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 87.9 MB
 • Превземања 19 268
 • Креиран -05 09 2018-
 • Променето -26 09 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Томас Рут, пакет од Луис Кинтеро, репак од Рикоо

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици