јазици

Airbus A320-232 во British Airways Landor FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

Многу убаво Airbus A320-232 модел од Project Airbus. Овој пакет го вклучува панелот Stefan Liebe 2D панел A32X, кој вклучува SFCC (ребра / flaps компјутер) претходно конфигуриран од страна на Кен Вебер, како и Callouts, пресметка V1, авто-блесок, FMC и многу повеќе. Звучен пакет од IAE2500 од SkyHigh Симулации е исто така вклучен. Благодарение на Кен Вебер за ова пресликување, пакет и дозвола за споделување.


Ербас A320 232 британски ервејс Ландор FSX P3D 1Ербас A320 232 британски ервејс Ландор FSX P3D 2Ербас A320 232 британски ервејс Ландор FSX P3D 3Ербас A320 232 британски ервејс Ландор FSX P3D 4Ербас A320 232 британски ервејс Ландор FSX P3D 5Ербас A320 232 британски ервејс Ландор FSX P3D 6Ербас A320 232 британски ервејс Ландор FSX P3D 7Ербас A320 232 британски ервејс Ландор FSX P3D 8
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици