јазици

Северна Америка T-6G Тексас за FSX SP2

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПОДВИД

 • Рејтинг
  (37 гласови)
 • големина 18.82 MB
 • Превземања 12 881
 • Креиран -11 04 2010-
 • Променето -12 07 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Не е тестиран ако е мајчин FSX
 • Список на компатибилност:
  • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
  • Симулатор за летање на Мајкрософт
  • Симулатор за лет на Мајкрософт X SP2
 • превземи
 • Автор:
 • Дејвид Екерт, Ворвик Картер, Мајкл Flahault
 • Не е загарантиран вирус од
  ImunifyAV Premium
Северна Америка воздухопловство Т-6 Тексас беше еден мотор напредни тренер летала кои се користат за обука на пилоти на САД Армијата на воздухопловните сили на САД морнарица, на Кралските воздухопловни сили и други воздушни сили на Британскиот Комонвелт, за време на Втората светска војна и во 1950 е. Дизајниран од страна на Северна Америка воздухопловство, Т-6 е познат од страна на различни ознаки во зависност од моделот и работење на воздухопловните сили. На USAAC тоа, определени како "по своја 6", американската морнарица "SNJ", и воздушните сили Британскиот Комонвелт, Харвард, името е најпознат по надвор од САД. Тоа останува популарна warbird авиони.

Вклучува две текстури, сопствени звуци и функционален виртуелен пилотската кабина, убава машина.

Внимание како мнозинство од add-onКликнете за FSX мора да имате инсталирано FSX SP2 (Service Pack 2) за ова add-on да работи, во спротивно ќе биде транспарентно и без текстура. Кликни тука за да ја преземете и инсталирате SP2. Имајте на ум дека веќе мора да има SP1 инсталиран да се инсталира SP2.
По овие манипулации ако сеуште имаш проблеми преземете "мерачи Обнова"И се оневозможи на DX10 преглед
 • Автор: Дејвид Екерт, Ворвик Картер, Мајкл Флаут
 • превземи

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПОДВИД

 • Рејтинг
  (37 гласови)
 • големина 18.82 MB
 • Превземања 12 881
 • Креиран -11 04 2010-
 • Променето -12 07 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Не е тестиран ако е мајчин FSX
 • Список на компатибилност:
  • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
  • Симулатор за летање на Мајкрософт
  • Симулатор за лет на Мајкрософт X SP2
 • превземи
 • Автор:
 • Дејвид Екерт, Ворвик Картер, Мајкл Flahault
 • Не е загарантиран вирус од
  ImunifyAV Premium