јазици

Североамериканска Rockwell OV-10A серија Бронко FSX

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 20.9 MB
 • Превземања 16 305
 • Креиран -31 05 2012-
 • Променето -29 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + Acc + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Тим Piglet Конрад - Piglets чудна авиони
16 / 11 / 2017: Сега компатибилен Prepar3D v1, v2, v3, v4
верзија FS2004 Кликни тука

Овде повторно супер чудо за да се обиде без умереност, тука е добро завршена работа! тука е Тим Конрад.
Сите инклузивно пакување: HD 2048x2048 текстури DXT5, висококвалитетен виртуелен пилотски кабина и клики, сопствени звуци, мајчин FSX SP2, 3D модел креиран со FSX SDK SP2 / забрзување.

Вклучи со шест repaints и четири 3D модели: "20th ТАСС, Danang, Јужен Виетнам 1969", "VMO 2 USMC, Danang, Јужен Виетнам 1970", "Вал-4 USN, Биен Туј, Јужен Виетнам 1971", " Мароко воздухопловната 1980 е "," 40 ескадрила, Барселона, Венецуела воздухопловната 1973 "," 3 ескадрон, Baucou, индонезиски воздухопловната 1981 "

авиони OV-10 Bronco е копнениот напад, извидување и артилерија водич развиен од страна на фирмата во Северна Америка. Тој учествуваше меѓу другите во Виетнамската војна и борбата против наркотици во Колумбија, каде што тој се уште е во употреба.
 • Автор: Тим Piglet Конрад - Piglets чудна авиони
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 20.9 MB
 • Превземања 16 305
 • Креиран -31 05 2012-
 • Променето -29 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + Acc + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Тим Piglet Конрад - Piglets чудна авиони

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици