јазици

IRIS Pro серија T-6A Texan II FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 86.0 MB
 • Превземања 24 109
 • Креиран -02 08 2012-
 • Променето -06 01 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: ИРИС ЛЕТОТ симулација на софтвер надворешен
 • http://www.irissimulations.com.au
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Освежено на 06 / 01 / 2019 : Додадено панел 2D, адаптација за Prepar3D v4, инсталациска верзија 10.5
На Beechcraft Т-6 Тексас II е еден мотори турбовитлов авион изградена од страна на авионите на компанијата Raytheon (сега Hawker Beechcraft). Врз основа на Pilatus PC-9, на Т-6 се користи од страна на воздухопловните сили на САД за основна обука на пилоти и од страна на американската морнарица за основно и средно заеднички поморски на летање (NFO) и борбени системи на воздухопловните сили офицер (ГО) обука. Истата го замени Т-37B Tweet на воздухопловните сили и е замена Т-34C турбо Ментор на морнарицата. Т-6A исто така се користи како основен тренер од страна на Кралската канадска воено воздухопловство (КТ-156 Харвард II), Луфтвафе на Германија, на воздухопловните сили на грчки, на израелските воздухопловни сили (Efroni) и воздухопловните сили на Ирак.

карактеристики:
 • Квалитет на текстури DXT3 за подобрени стапки на слики во средини со висока деталност.
 • Задно осветлување за крокодило за точни ноќни летања.
 • Интерактивен Виртуелна Кокпит вклучувајќи широк спектар на сопствени интерактивни објекти.
 • Се појавува предупредување етикети, реквизит стеги и доза покрива плус уште од пред-интернат список.
 • Прилагодено Soundpack дизајниран од страна на Christoffer Петерсен од турбина звук студиа.
 • Прилагодено дизајнирани системи за симулација, вклучително и на Trim Aid уред. Подобрена динамика на летот од модераторот за динамика на летање Рик Пипер комплетен со можност за вртење и во FS9 и FSX.
 • Два надворешни модели за покривање на Тексас II и Тексас II NTA со надворешни гориво tanks.Authentic нови 2D панел со VFR и скокачки прозорци, сите со сопствени програмиран XML мерачи во текот на.

ИРИС Т 6A Тексан Втори FSX P3D 1ИРИС Т 6A Тексан Втори FSX P3D 2ИРИС Т 6A Тексан Втори FSX P3D 3ИРИС Т 6A Тексан Втори FSX P3D 4ИРИС Т 6A Тексан Втори FSX P3D 5ИРИС Т 6A Тексан Втори FSX P3D 6ИРИС Т 6A Тексан Втори FSX P3D 7ИРИС Т 6A Тексан Втори FSX P3D 8ИРИС Т 6A Тексан Втори FSX P3D 9

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 86.0 MB
 • Превземања 24 109
 • Креиран -02 08 2012-
 • Променето -06 01 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: ИРИС ЛЕТОТ симулација на софтвер надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици