јазици

Северна Америка Rockwell OV-10D USMC & CAP FSX & P3D

 • компатибилен со FSX-SP2 + Acc + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • големина 18.7 MB
 • Превземања 5 844
 • Креиран -09 02 2018-
 • Променето -29 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Превземи
 • Автор: Оригинален модел од Тим Конрад, FSX мајчин формат од LLS, составен и уреден од Крис Еванс, преправен од Кен Глејзер
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Rockwell OV-10D Bronco во боите на Маринскиот корпус на САД (USMC) и Цивилниот воздушен патрол (ЦАП: цивилен помошник на американските воздухопловни сили). 3D модел конвертиран во мајчин FSX формат од LLS. Prepar3D v4 компатибилен, вклучува сопствени звуци, текстури со висока резолуција, анимации, прилагодени мерачи. Благодарност до Крис Еванс за слики од екранот.

За вистинскиот авион:

Bronco OV-10 е артилериски напад, извиднички и насочувачки авиони дизајнирани од Северна Америка. Тој е вклучен во, меѓу другото, Виетнамската војна и борбата против шверцерите со дрога во Колумбија до 2015. Верзијата OV-10D беше дизајнирана за американскиот марински корпус во улога на ноќен часовник.

OV-10D е опремен со подобрени турбини, купони пилони кои можат да носат ракетни корпи, ракети, бесплатни падови или ласерски водени бомби и надворешни резервоари. FLIR AN / AAS-37 изграден од Texas Instruments и ласерски означувач беа инсталирани во бедем лоциран во носот на авионот. Ова може да биде поврзано со пиштол General Electric M97 20 mm монтиран во бедем под трупот на авионот, наместо пневматските перки на OV-10A. Опремата е надополнета со дополнителен APR-39 радар за пребарување и предупредување, ALE-39 лајтни лансери и систем за намалување на топлината на издувните гасови. (Извор на Википедија).

ov10dpk1ov10dpk3ov10dpk5ov10dpk6ov10dpk7ov10dpk8Prepar3D 2018 02 09 19 08 15 15Prepar3D 2018 02 09 19 23 14 24Prepar3D 2018 02 09 19 23 51 44Prepar3D 2018 02 09 19 25 04 24Prepar3D 2018 02 09 19 26 46 93Prepar3D 2018 02 09 19 27 00 76
 • Автор: Оригинален модел од Тим Конрад, FSX мајчин формат од LLS, составен и уреден од Крис Еванс, преправен од Кен Глејзер
 • Превземи
 • компатибилен со FSX-SP2 + Acc + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • големина 18.7 MB
 • Превземања 5 844
 • Креиран -09 02 2018-
 • Променето -29 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Превземи
 • Автор: Оригинален модел од Тим Конрад, FSX мајчин формат од LLS, составен и уреден од Крис Еванс, преправен од Кен Глејзер
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-19 01 2020-Брегјут 941 С FSX & P3D
--------
-24 12 2019-LET L-410 турболат FSX & P3D
--------
-17 12 2019-Piaggio P-180 Avanti II FSX & P3D
--------
-17 12 2019-PWDT Zlin Z-142 FSX & P3D
--------
-09 12 2019-Мекдонел Даглас MD-11 Мулти-црн дроб
--------


јазици