јазици

Северна Америка F-100C Super Sabre CWDT FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 33.2 MB
 • Превземања 2 601
 • Креиран -22 02 2019-
 • Променето -23 02 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + Acc + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Класичен Warbirds Дизајн тим, пакет и мајчин конверзија од страна на LLS
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Еве F-100 Super Sabre, еден од првите американски суперсоничен борец (прв лет во 1955), овој додаток е мајчин конверзија за FSX Соодветно забрзување Prepar3D v4 +. Вклучени со неколку анимации, основни виртуелни кокпита, 2D панел, звуци, три препарати и документација.

Северно-американската супер сабја F-100 е дел од првата генерација на американски суперсоничен борец познат како борци од серијата Серии, заедно со неговиот советски колега Микојан-Гуревич МиГ-ХНУМКС Фармер. Овој авион беше прекамен Хун (скратено со сто се однесуваат на неговата ознака "F-19") од неговите пилоти кои многу го ценеле. Изграден повеќе од 100 копии, F-2,000 имаше долга кариера и беше употребен до 100 од страна на Турција. (Извор на Википедија)


F 100C Супер Сабер CWDT FSX P3D 1F 100C Супер Сабер CWDT FSX P3D 2F 100C Супер Сабер CWDT FSX P3D 3F 100C Супер Сабер CWDT FSX P3D 4F 100C Супер Сабер CWDT FSX P3D 5F 100C Супер Сабер CWDT FSX P3D 6F 100C Супер Сабер CWDT FSX P3D 7F 100C Супер Сабер CWDT FSX P3D 8F 100C Супер Сабер CWDT FSX P3D 9
 • Автор: Класичен Warbirds Дизајн тим, пакет и мајчин конверзија од страна на LLS
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 33.2 MB
 • Превземања 2 601
 • Креиран -22 02 2019-
 • Променето -23 02 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + Acc + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Класичен Warbirds Дизајн тим, пакет и мајчин конверзија од страна на LLS
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици