јазици

Ер Франс флота v2.1 FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • Компатибилен P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-СЕFSX
 • Рејтинг
  (242 гласови)
 • големина 309 MB
 • Превземања 774 741
 • Креиран -29 04 2010-
 • Променето -30 07 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • превземи
 • Автор: Nombreux објави листа со комплет во пакет
 • Не е загарантиран вирус од
  ImunifyAV Premium

Вовед

Еве Ер Франс флота v2 за Мајкрософт (Р) Симулатор за летање X (FSX) Сервисен пакет 2 (SP2) or забрзување и Локхид Мартин Подготви 3D (P3D). Не е компатибилен со FS2004. Сега можете да се ставаат во командата на целиот возен парк, 19 од 19 модели. Ви благодариме на креаторите на бесплатен тоа не е голема работа!

Со промени: V2.1:
 • A380: Додавање на 2D панел (ден / ноќ) создадени од Rikoooo и грешки фиксна во VC (инспириран од Facked), додавајќи HUD.
Со промени: V2.0:
Предупредување: Мора да деинсталирање на претходната верзија, пред да инсталирате оваа!
 • Додавање на SFX панел на посебна најава кабината од Ер Франс со вистински глас на вистински AF домаќин-вработен на сите авиони во парк. Достапно од 2D панели
 • Додавање на нова 1000NG ЦПР авиони (Без VC во моментот)
 • Флота 100% компатибилна со ги подготви 3D
 • Поправете ја непроирноста на текстурите на стакленички VC од ERJ 135 / 145 за P3D
 • Поправат нечујни звуци од ERJ 135 / 145
 • Редефинирање на "контакт-точки" од B747
 • Додавање на напредни VC (Alrot) + Финансиски менаџмент и контрола и други убави работи (стакло) во VC од B747
 • Додадено / Фиксни ноќта светлата на VC B747
 • замена стариот модел од A380 со нов со VC
 • замена стариот модел од БАЕ RJ85 со нов со VC
 • замена стариот модел од Фокер 100 со нов со VC
 • замена стариот модел на ЕМБ 120 со нов со VC и подобрување на текстури од Rikoooo
 • Додадено е „Поправете го летот Flight1 VC Rain“ (поправа непроирно стакло во FSX-SP2 кога врне дожд) Започнете со мени / додатоци Rikoooo / флота на Air France v2 FSX & P3D
 • Заменливи текстури на нетранспарентно стакло на Боинг 777-200 / 300 за компатибилност со P3D
 • Нова црна позадина мерачи за Боинг-777 200 / 300
 • Замена на сите thumbnails.jpg
 • Фиксна некои десетина мали грешки ...

Со промени: V1.2:
 • Утврдат грешки мерачи на altimeter и индикатор за брзина од Ербас A318 / 319 / 320 / 321

Важно пред да инсталирате (FSX само)

Доколку имате едноставна верзија на FSX прво мора да инсталирате SP1, а потоа SP2 достапен од Rikoooo (само на француски јазик) или на официјалната страница на Microsoft (R). Ако не ги следите овие упатства, ќе имате проблеми со компатибилноста со овој пакет.
 • Откако ќе го инсталирате SP2, мора да го оневозможите "DirectX 10 преглед" од графичките поставки во FSX. Овој инсталатор може да го стори тоа автоматски за вас, за да го стори тоа, едноставно проверете ја опцијата во поставувањето на страницата „Preferences“.
 • Некои мерач на овој пакет нема да работи, вклучувајќи мерачи од FS2004 ако не инсталирате датотеки MSVCP70.DLL (Microsoft (R) C + + траење Библиотека) и msvcr70.dll во вашиот систем. Ова инсталерот исто така може да го стори тоа за вас автоматски.
Сте ги следеше овие упатства? Вие не треба да се судрите со некои големи проблеми тогаш. Имајте на ум дека не е обезбедена поддршка, овој пакет се нудат бесплатно, како што е, на датотеки во овој пакет се сопственост на нивните соодветни автори (види авторско право и автори листа во пакетот)


Листа на сите модели вклучени

Ербас A318-111 : + VC + + 2D панел Звуци Ербас A319-111 : + VC + + 2D панел Звуци Ербас A320-211 : + VC + + 2D панел Звуци
Ербас A321-211 : Стандардно модел Ербас A330-200 : + VC + + 2D панел Звуци Ербас A340-300 : + VC + + 2D панел Звуци
Ербас A380-861 : + VC + + 2D панел Звуци Avro RJ85 : + VC + + 2D панел Звуци Боинг-747 400 / товар : + VC + + 2D панел Звуци
Боинг-777 200 / 300/на товар : VC + + 2D панел + Звуци + текстура Skyteam Canadair Jet 100 : VC + + 2D панел + Звуци Canadair Jet 700 : Аватарот на модел
Canadair Jet 1000NG : + 2D панел + Стандардна ЕМБ-700 Звуци Embraer ERJ 120 : + VC + + 2D панел Звуци Embraer ERJ 135 : + VC + + 2D панел Звуци
Embraer ERJ 145 : VC + + 2D панел + Звуци Embraer ERJ 190 : VC + + 2D панел + Звуци Фокер 70: + 2D панел (md80) + Звуци
Фокер 100: VC + + 2D панел + Звуци
слики

flotteAF 616 flotteAF 617
flotteAF 618 flotteAF 619
flotteAF 620-вч flotteAF 621
flotteAF 622 flotteAF 623-вч
flotteAF 624 flotteAF 624-вч
flotteAF 625 flotteAF 626
flotteAF 629-вч
flotteAF 627 flotteAF 630
flotteAF 628-вч
flotteAF 632 flotteAF 633-PN
flotteAF 635 flotteAF 634-вч
flotteAF 638 flotteAF 636-вч
flotteAF 639 flotteAF 640-вч
flotteAF 641 flotteAF 642-вч
flotteAF 645 flotteAF 644-вч
flotteAF 646 flotteAF 647
flotteAF 648 flotteAF 649-вч
flotteAF 650 flotteAF 651-вч
flotteAF 652

* VC = Виртуелна кабина
 • Автор: Nombreux објави листа со комплет во пакет
 • превземи

ИНФОРМАЦИИ

 • Компатибилен P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-СЕFSX
 • Рејтинг
  (242 гласови)
 • големина 309 MB
 • Превземања 774 741
 • Креиран -29 04 2010-
 • Променето -30 07 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • превземи
 • Автор: Nombreux објави листа со комплет во пакет
 • Не е загарантиран вирус од
  ImunifyAV Premium