јазици

Емирати флота FSX и P3D верзија 3.0

HOT
Големина 331 MB
Превземања 420 087
Created 29-06-2011 21:51:40
Changed 01-10-2016 16:29:29
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: # Инсталирање верзија 10
Автор: Комплетна листа во пакет
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1 v2 v3 v4 # Порт-над не е компатибилен P3Dv4 #3D Виртуелна кабина
Верзија 3.0 - 18 / 08 / 2016
 • Компатибилност со FSX пареа издание и Prepar3D v3
  Новиот Ербас A319-15 Емирати Извршниот - уникатна услуга, приватен авион. Текстура од Rikoooo
 • Додадено финансиски менаџмент и контрола во сите авиони со икони во 2D панел
 • Додадено Ground Handling систем
 • Нова виртуелна пилотската кабина за A380 (A340 VC од Томас Рут) -. Претходно A380 VC е премногу кабриолет и авионот не може да биде правилно контролирани во режим
 • Додадено Емирати Лос Анџелес затајувачите на специјални repaint за A380
 • Нов 2D панел и нови мерачи за A380
 • Подобрена виртуелен кабина за A330 и A340
 • Новиот HD панел и нови мерачи за B777
 • Додадено DLL msvcr70.dll во главната папка на FSX / P3D за да го поправите проблемот екран со B777
 • Нов GPWS звучи Боинг и Ербас
 • Авто-инсталерот верзија 10
 • Фиксни неколку грешки

Верзија 2.1 - 05 / 05 / 2013
 • Фиксна 2D панел на A380, радиото е премногу мал.

Верзија 2.0 - 26 / 04 / 2013
 • Инсталација компатибилни Windows 8 и Prepar3D.
 • Додавање на финансискиот менаџмент и контрола во VC и 2D панел за A33X и A34X.
 • Црно мерачи во A33X и A34X и нови HD текстури во VC.
 • "Напредно VC" од Alrot за мерач B747 + FMC + Autoland.
 • Додавање на 2D панел создадена од страна Rikoooo за A380 + Приспособување на VC за FSX, фиксна многу грешки и текстури, креации на мерачи вклучувајќи Gear измери.
 • Додавање на финансискиот менаџмент и контрола во B777-XXX + адаптација на стакло текстури (алфа Шанел) за Prepar3D.
 • Конверзија на текстури во DXT5 формат за подобри перформанси.
 • Поправки и многу други грешки ...
слика Емирати флота

Целосно Емирати флота v3.0 компатибилен со FSX SP2, забрзување,FSX пареа издание и Prepar3D v XX. Достапен за бесплатно исклучителни компилација. Rikoooo даде посебно внимание на интеграција и функционалноста на Авионика системи, вклучувајќи одредување многу грешки. Овој парк е ексклузивно достапен од Rikoooo, не постои никаде на друго место.

Овој пакет вклучува сите авиони кои одговараат на возниот парк Емирати како за август 18, 2016.

Емирати мелодии достапни на авиони:


Некои мерачи, особено на Microsoft ® приоритети се преработил за подобро прилагодување во зависност од избраниот модел. Секој авион има свои лични звук во зависност од типот на моторот; Џенерал Електрик, Ролс-Ројс Трент или CFM International. Да се ​​направи разлика помеѓу Боинг 777 200ER-и-777 300 777 или-300ER бидејќи модели на летот се поставени да се направи да се чувствуваат никаква разлика во тежината, големината, обликот и силата на моторот. Секој авион е конфигуриран да биде поблиску како вистински колега. Некои текстури биле направени од страна Rikoooo или модифицирани (особено ноќе текстури) да одговараат колку што е можно со Емирати. Возила кои работат околу B777-XXX се бои на компанијата и може лесно да се анимираат со панелот "алатка".

Сите модели се опремени со систем на објавувањето во кабината (освен 747-8F на товар на) и GPWS (близина на земјата систем за предупредување) и 3D виртуелни пилотската кабина и 2D панел.Исто така, вклучени финансиски менаџмент и контрола, земјата Handlin систем, autoflare за Airbus и многу повеќе.


ВАЖНО

Кога прв пат на проектот ќе имаат околу дваесет пораки како подолу (не со ги подготви 3D)Ве молиме да одговорите Изврши онолку пати колку што е потребно.Одговор Да онолку пати колку што е потребно

Вие само треба да го направите ова еднаш кога ќе почнете на возниот парк.Слики:
   
 
 
     
     

 
Достапни модели во пакет

Ербас A330-200 Емирати FSX и P3DEntre en услуга en 1999
Moteurs: RR Трент 772B
Capacité en passagers: 3 237 класи ОУ en 2 278 класиЕрбас A340-300 Емирати FSX и P3D
Moteurs: CFM 56
Capacité en passagers: класи 3 257Ербас A340-500 Емирати FSX и P3DEntre en услуга en 2003
Moteurs: RR Трент 553
Capacité en passagers: класи 3 258
 


Ербас A380-861 Емирати & LA dodges FSX и P3D
Moteurs: GP7200
Capacité en passagers: Класи 3 489 (Tres долг Гласникот) et 517 (долго Гласникот) et 2 класи - 600 (Moyen-Гласникот)
Inclus avec deux repaintsБоинг 747-8F Емирати товар FSX и P3D
Moteurs: GEnx-2B67
Главната repaint од RikooooБоинг-777 200 / ER Емирати FSX и P3DEntre en услуга en 1996
Moteurs: RR Трент 877 (тип А) / RR 892 (тип Б)
Конфигурација де ла кабина: 3 290 класи ОУ 2 346 класиБоинг 777-200LR Емирати FSX и P3DEntre en услуга en 2007 l'Est ОН des avions les плус perfectionnés о monde
Moteurs: GE90-110B1L
Capacité en passagers: 3 класи - 266Боинг-777 300 Емирати FSX и P3DЕмирати en possède 12. Пристигнат dans la Flotte en 1999
Moteurs: RR Трент 892
Capacité en passagers: класи 3 364Боинг 777-300ER Емирати FSX и P3DПристигнат dans la Flotte en 1999
Moteurs: GE90-115BL1
Capacité en passagers: 3 364 класи / 358 / ou 354 2 427 класи / 442


Ербас A319-115 Емирати Извршниот FSX и P3D
Сега, Емирати нуди уникатна и луксузни приватен авион услуга
Repaint од Rikoooo
палецот a319 1 палецот a319 2 палецот a319 3

Видео: Реал A319-115 Емират Извршниот
Емирати флота FSX и P3D верзија 3.0 Превземи
јазици