јазици

Емирати флота FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • Компатибилен P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-СЕFSX
 • Верзија за додаток3.0
 • Рејтинг
  (131 гласови)
 • големина 331 MB
 • Превземања 465 403
 • Креиран -29 06 2011-
 • Променето -30 07 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • превземи
 • Автор: Целосна листа во пакетот
 • Не е загарантиран вирус од
  ImunifyAV Premium

Промена на дневник

Верзија 3.0 - 18 / 08 / 2016

 • Компатибилност со FSX Steam Edition и Prepar3D v3
  Новиот Ербас A319-15 Емирати Извршниот - уникатна услуга, приватен авион. Текстура од Rikoooo
 • Додадено финансиски менаџмент и контрола во сите авиони со икони во 2D панел
 • Додадено Ground Handling систем
 • Нова виртуелна пилотската кабина за A380 (A340 VC од Томас Рут) -. Претходно A380 VC е премногу кабриолет и авионот не може да биде правилно контролирани во режим
 • Додадено Емирати Лос Анџелес затајувачите на специјални repaint за A380
 • Нов 2D панел и нови мерачи за A380
 • Подобрена виртуелен кабина за A330 и A340
 • Новиот HD панел и нови мерачи за B777
 • Додадено е DLL msvcr70.dll во главната папка на FSX / P3D за да се поправи проблемот со приказот со B777
 • Нов GPWS звучи Боинг и Ербас
 • Авто-инсталерот верзија 10
 • Фиксни неколку грешки

Верзија 2.1 - 05 / 05 / 2013
 • Фиксна 2D панел на A380, радиото е премногу мал.

Верзија 2.0 - 26 / 04 / 2013
 • Инсталацијата ја направи компатибилен Windows 8 и Prepar3D.
 • Додавање на финансискиот менаџмент и контрола во VC и 2D панел за A33X и A34X.
 • Црно мерачи во A33X и A34X и нови HD текстури во VC.
 • "Напредно VC" од Alrot за мерач B747 + FMC + Autoland.
 • Додавање на 2D панел создаден од Rikoooo за A380 + Адаптација на VC за FSX, фиксираа многу грешки и текстури, креации на мерачи вклучувајќи мерач на пренос.
 • Додавање на FMC во B777-XXX + Адаптација на стаклени текстури (алфа шанел) за Prepar3D.
 • Конверзија на текстури во DXT5 формат за подобри перформанси.
 • Поправки и многу други грешки ...

слика Емирати флота

Комплетен Emirates Fleet v3.0 компатибилен со FSX SP2, забрзување, FSX Steam Edition и Prepar3D v XX. Достапен за бесплатно исклучителни компилација. Rikoooo даде посебно внимание на интеграција и функционалноста на Авионика системи, вклучувајќи одредување многу грешки. Овој парк е ексклузивно достапен од Rikoooo, не постои никаде на друго место.

Овој пакет вклучува сите авиони кои одговараат на возниот парк Емирати како за август 18, 2016.

Емирати мелодии достапни на авиони:


Некои мерачи, особено на Microsoft ® приоритети се преработил за подобро прилагодување во зависност од избраниот модел. Секој авион има свои лични звук во зависност од типот на моторот; Џенерал Електрик, Ролс-Ројс Трент или CFM International. Да се ​​направи разлика помеѓу Боинг 777 200ER-и-777 300 777 или-300ER бидејќи модели на летот се поставени да се направи да се чувствуваат никаква разлика во тежината, големината, обликот и силата на моторот. Секој авион е конфигуриран да биде поблиску како вистински колега. Некои текстури биле направени од страна Rikoooo или модифицирани (особено ноќе текстури) да одговараат колку што е можно со Емирати. Возила кои работат околу B777-XXX се бои на компанијата и може лесно да се анимираат со панелот "алатка".

Сите модели се опремени со систем на објавувањето во кабината (освен 747-8F на товар на) и GPWS (близина на земјата систем за предупредување) и 3D виртуелни пилотската кабина и 2D панел. Исто така, вклучени финансиски менаџмент и контрола, земјата Handlin систем, autoflare за Airbus и многу повеќе.


ВАЖНО

Кога прв пат на проектот ќе имаат околу дваесет пораки како подолу (не со ги подготви 3D)Ве молиме да одговорите Изврши онолку пати колку што е потребно.Одговор Да онолку пати колку што е потребно

Вие само треба да го направите ова еднаш кога ќе почнете на возниот парк.Слики:


Достапни модели во пакет

Ербас A330-200 Емирати FSX & P3D Entre en услуга en 1999
Moteurs: RR Трент 772B
Capacité en passagers: 3 237 класи ОУ en 2 278 класиЕрбас A340-300 Емирати FSX & P3D
Moteurs: CFM 56
Capacité en passagers: класи 3 257Ербас A340-500 Емирати FSX & P3D Entre en услуга en 2003
Moteurs: RR Трент 553
Capacité en passagers: класи 3 258Ербас A380-861 Emirates & LA Dodges FSX & P3D
Moteurs: GP7200
Capacité en passagers: Класи 3 489 (Tres долг Гласникот) et 517 (долго Гласникот) et 2 класи - 600 (Moyen-Гласникот)
Inclus avec deux repaintsТовар на XEUMX-747F Емирати FSX & P3D
Moteurs: GEnx-2B67
Главната repaint од RikooooЕмирати на боинг 777-200 / ER FSX & P3D Entre en услуга en 1996
Moteurs: RR Трент 877 (тип А) / RR 892 (тип Б)
Конфигурација де ла кабина: 3 290 класи ОУ 2 346 класиЕмирати на Боинг 777-200LR FSX & P3D Entre en услуга en 2007 l'Est ОН des avions les плус perfectionnés о monde
Moteurs: GE90-110B1L
Capacité en passagers: 3 класи - 266Emirates Boeing 777-300 FSX & P3D Емирати en possède 12. Пристигнат dans la Flotte en 1999
Moteurs: RR Трент 892
Capacité en passagers: класи 3 364Emirates Boeing 777-300ER FSX & P3D Пристигнат dans la Flotte en 1999
Moteurs: GE90-115BL1
Capacité en passagers: 3 364 класи / 358 / ou 354 2 427 класи / 442


Извршен Ербас A319-115 Емирати FSX & P3D
Сега, Емирати нуди уникатна и луксузни приватен авион услуга
Repaint од Rikoooo
палецот a319 1 палецот a319 2 палецот a319 3

Видео: Реал A319-115 Емират Извршниот

ИНФОРМАЦИИ

 • Компатибилен P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-СЕFSX
 • Верзија за додаток3.0
 • Рејтинг
  (131 гласови)
 • големина 331 MB
 • Превземања 465 403
 • Креиран -29 06 2011-
 • Променето -30 07 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • превземи
 • Автор: Целосна листа во пакетот
 • Не е загарантиран вирус од
  ImunifyAV Premium

Последно освежено

-02 03 2020-Мулти-живост на Боинг 737-MAX8 FSX &
--------