јазици

Египетскиот флота ултимативен пакет v1.2 FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • Компатибилен P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-СЕFSX
 • Рејтинг
  (46 гласови)
 • големина 378 MB
 • Превземања 303 590
 • Креиран -09 11 2011-
 • Променето -30 07 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • превземи
 • Автор: Целосна листа на авторот во пакетот
 • Не е загарантиран вирус од
  ImunifyAV Premium
bann

12 / 11 / 2013: Ажурирано на v1.2: Корекција A320 и 321, датотеки aircraft.cfg не беа инсталирани


Вовед


Флота Египќар Крајна пакет за FSX SP2 & P3D е резултат на месеци собрание, создавање и модификација на датотеки со цел да се промовира заедницата за симулатор на летање со најдобриот бесплатен бесплатен свет во светот. Овој пакет е далеку најсложен од сите флоти што веќе се собрани rikoooo.com, како што се:

Емирати флота FSX & P3D
Флота на Ер Франс FSX & P3D
Ер Франс флота FS2004


се направија посебни напори за да го поправите проблемите веќе добро познати од претходните пакети. Дванаесет Egyptair repaints квалитет да се создадени од rikoooo и адаптација на изборен финансиски менаџмент и контрола (Лет Компјутерски Менаџмент) со виртуелни cockpits на Ербас A320 и A321.

Сите модели се: GPWS (близина на земјата систем за предупредување) со различни аларми како што се "агол банка", "Ветер смолкнување", "Премногу ниска терен", "воопшто не потоне" и така натаму. + А сложени алатка за управување им помогнам назад (2d панел) + annoucment кабина систем (Flightdeck) со гласовите на хостесите (панел 2d), гласовите на капетанот и звуците на различни активности како што се вистински евергрин на Egyptair.

Во 2011, флота Egyptair и Egyptair Експрес (на товар не се вклучени) се состои од десет модели главно Ербас и Боинг, овој пакет е одраз на повеќето вистински тоа време. Вкупно 18 repaints се предложени како што се стари бои и нови бои на Egyptair. Сите модели се опремени со ноќта текстури, прозорци, светла, светилник, лого и слично, а за виртуелни пилотски кабини, како и. Секој авион има свои звук во зависност од видот на моторот, неговите карактеристики следниов лет свој модел и така натаму. На пример, на Боинг 777-266ER е опремен со PW4090 мотори (Прат и Витни) верно репродуцира.

Barre

Внимание
- Задолжително потребен услов за FSX


Пред да ја инсталирате крајната амбалажа на флотата Egyptair, осигурете се дека FSX SP2 (Service Pack 2) е веќе инсталиран.
FSX-Ацесијата веќе има SP2
Бегалот нема да работи правилно без FSX Сервисен пакет 2.

Ако не инсталирате FSX SP2, некои 3D модел нема да прикажат правилно како што е подолу:

SP2 SP2 2

Barre

инсталација

инсталација на пакетот е многу едноставна, само кликнете на Next.
Предупредување ова е голема датотека 378 MB, Симнување може да биде долг. Тоа е силно се препорачува да употребувате Превземи Accelerator софтвер за да го паузирате и да продолжи во прекин за да се избегне непријатни изненадувања (ex FlashGet).
Installer-от е компатибилен само со Windows не Mac

во опциите VasFMC и FSUIPC може да биде инсталиран заедно.

палецот инсталирате

Barre

Egyptair: Скапоцен камен на Египет


Egyptair е една од првите авиокомпании во светот.
Основана во мај 1932, компанијата египетски лет е всушност седмиот летот на компанијата да се појават. Од август 1933, EgyptAir нуди комерцијални летови меѓу Каиро и Александрија на одборот на Спартан. Две години подоцна, на флотата има дванаесет EgyptAir авиони де Хавиленд повеќе.
За време на Втората светска војна, египетската влада одземани на авиокомпанијата и се преименува во "Misr ерлајнс".

Десет нови плажа авион во прилог на возниот парк на "MisrAir" во 1946 и во 1949 купи десет MisrAir Викерс Викинзите пред неговата служба францускиот авион, "Лангедок", една година подоцна.
Во 1956, египетската авиокомпанија MisrAir се спои со сирискиот ерлајнс, со што стана "Обединети Арапски ерлајнс" или "AAU". Во 1960, на UAA се издвојува како прв од Блискиот Исток авиокомпанијата да се користи авион (Кометата 4-C). За лансирање на своите долги дестинации летови и за поддршка на меѓународниот воздушен сообраќај, авиокомпанијата купи египетски Боинг во 707 1968.

Во 1971, сирискиот ерлајнс и MisrAir Посебен: египетската авиокомпанија потоа продолжува неговото оригинално име, EgyptAir.
Во јули 10, 2008, EgyptAir е дел од Star Alliance (најголемата алијанса во светот). EgyptAir беше прогласена за најдобра авиокомпанија во Африка AFRAA. Компанијата објави рекордни вкупните приходи на 1.143 милијарди долари за фискалната година која завршува на јули 31, 2007 а според компанијата, од 2006 да 2007, EgyptAir врши повеќе од 6.5 милиони патници. (извор Википедија)

Barre

Крај дестинации

Денес, на авиокомпанијата EgyptAir врши повеќе од 555 неделни летови од Каиро и други египетски градови да 69 домашни дестинации (Абу Симбел, Александрија, Assiut, Асуан, Хургада, Луксор, Шарм ел Шеик) и меѓународни г Африка. Примерите вклучуваат Казабланка, Тунис, Алжир, Триполи, Бенгази, Асмара, Картум, Адис Абеба, Антиб, Најроби, Лагос, Акра и Кано.

EgyptAir, исто така, служи за неколку азиски градови (Бомбај, Бангкок, Куала Лумпур, Сингапур, Гуангжу, Пекинг, Сеул, Токио и Осака), Европа (Осло, Стокхолм, Копенхаген, Москва, Берлин, Лондон, Амстердам, Брисел, Диселдорф, Франкфурт, Минхен , Виена, Цирих, Париз, Женева, Милано, Будимпешта, Киев, Рим, Барселона, Мадрид, Лисабон, Истанбул, Атина и Ларнака) и Северна Америка (Њујорк / ЏФК и, исто така, Торонто / Пирсон од 1 јуни 2011).
EgyptAir има развиено и работи голем број на критериуми за квалитет за патниците за исполнување на барањата и потребите на секој и на тој начин да понуди навистина идеален за патување. (извор Википедија)

Barre

1 Ербас A320-232 Egyptair
A320-232
Repaints Egyptair нови и стари бои создадена од страна rikoooo

145 Вкупно: 16 бизнис класа + економска класа 129
2 2-(4 чекор)
3 3-(6 чекор)snap058 палецот snap067 палецот snap064
палецот snap069 палецот snap065 палецот snap060

Нови

Подолу, во функција на Autobrake за виртуелен кабина сега се активни на сите Ербас Подолу, A320 и A321 виртуелен кабина со дополнителна интеграција на vasFMC (види FMC)
палецот snap066 палецот snap068


Нови карактеристики и други додатоци за мерачи на Ербас A3XX

1 ECAM

На ECAMS покажува 5 конфигурации за клапи и ребра.

Десен клик на глувчето во горниот десен агол на ECAMS (над ребра, вратичките) опција да изберете помеѓу кг и lbs.
Стандардната конфигурација е кг.

Во долниот дел ќе видите различни пораки за конфигурација на воздухопловот.

За exemple:

Лева страна
Десна страна
Слетување светла; Спојлери вооружен;
сигурносен појас; Забрана за пушење; Autobrake статус (voir Autobrake);
Опрема за слетување долу и заклучена; сопирачка за паркирање;
Pitot топлина; хидраулика;
Deice eng1; deice eng2 генератор;
Deice крило; Предупредување Ако полетување или слетување weigth е надмината,

2 ECAMS2

Ова е само дополнување на ECAMS стандардно и треба да додадете информации за температурата на ТАТ и SAT, Време Зулу и локална
и вкупната тежина на ECAMS стандардно.

3 Autoflare (не се видливи)

Со оваа функција на автоматски треба да биде во можност да слета авионот. Ако автоматски се префрлува во април вертикална брзината се намалува
доколку радиото висина е помала од 150 нозе.
На 20 нога autothrust се поставени на нула. Важно е дека рачката на вашиот удар, исто така, е поставена на нула поинаку удар се зголемува на
позицијата на вашиот лост удар.

Во висините 20 нозете можете да го започнете оди наоколу со притискање на тога Копчето на ECU. Автоматски е поставен да се искачи и нафрли е
зголемен.

Важно е дека ќе изберете конфигурација на точни брзина, вратичките, за пристап до финалето.
Немој заборавајте да го поставите autobrake и го поставите вашиот нафрли ја рачката на нула. Како пилот во командата треба да почнат да одат околу маневар
ако failles на автоматски.

4 SFCC Ребра, вратичките, контрола на компјутерски (не се видливи)

Ербас има 4 Позиции на рачката на вратичката но 5 конфигурации на ребра и клапи.

Се справи со Поз Ребра / клапи текстот прикажан на ECAMS Забелешки
0 0 / 0 -
конфигурација пристап 1 18 / 10 1 (одбрани автоматски од страна на SFCC со брзина> 140 јазли)
1 18 / F 1 + F Полетување конфигурација (избрана automaticcaly од SFCC со брзина <140 јазли)
2 22 / 20 2
3 22 / 30 3
4 25 / 35 4

Во конфигурација полетувањето 1 + F на SFCC вовлекува автоматски клапи да 1 ако брзината е поголема од 210 јазли.

На SFCC поставува автоматски спојлер на вооружените позиција ако клапи се поставени и брзина е поголема од 60 јазли. На спојлери автоматски се вовлечат кога
брзината е под 55 јазли.

5 Autobrake

На кочница се активира со десен клик на копчето.
На теренот може да изберете само на копче на MAX и во овој случај е избран RTO (Одби полетување) програма по кочница на.
Во воздухот може да изберете LO / Бакар / MAX


Barre

2 Ербас A321-231 Egyptair

A321-231
Repaint Egyptair старите бои создадена од страна rikoooo

185 Вкупно: 10 бизнис класа + економска класа 175
2 2-(4 чекор)
3 3-(6 чекор)
палецот snap073 палецот snap076 палецот snap079
палецот snap074 палецот snap072 палецот snap071

Дополнително на екранот:
палецот snap077

Barre


3 Ербас A330-243 Egyptair

A330-243Repaints Egyptair нови и стари бои создадена од страна rikoooo

268 Вкупно: 24 бизнис класа + економска класа 244
--2 2 2 (6 чекор)
--2 4 2 (8 чекор)
палецот snap083 палецот snap085 палецот snap080
палецот snap082 палецот snap081 палецот snap086

Barre


4 Ербас A330-343E Egyptair

A330-300RepaintEgyptair нови бои создадена byrikoooo

301 Вкупно: 36 бизнис класа + економска класа 265
--2 2 2 (6 чекор)
--2 4 2 (8 чекор)
палецот snap087 палецот snap088
палецот snap089 палецот snap090

Овој авион (и сите други) е предвидени со голема ефекти: Детектори на чад сопирачка, contrails, вода зад воланот, оган мотори, чад Кога тркалата во допир со земјата итн.


Barre

5 Ербас A340-212 Egyptair
A340-212RepaintEgyptair старите бои создадена byrikoooo

260 Вкупно: 12 прва класа + 24 бизнис класа + економска класа 224
--2 2 2 (6 чекор)
--2 4 2 (8 чекор)

палецот snap092 палецот snap093 палецот snap094
палецот snap091 палецот snap095 палецот snap096

На A340 е предмет на посебна грижа, Некои мерачи како ECAM и Autobrake се специјално модифициран за A340. Звуците се реални репродукција на Rolls-Royes Трент.

Barre

6 Боинг B737-566 Egyptair

B737-500Repaint Egyptair нови бои создадена од страна rikoooo

104 Вкупно: 8 бизнис класа + економска класа 96
3 3-(6 чекор)
палецот snap098 палецот snap099 палецот snap100
палецот snap101 палецот snap102

модел 3D на Боинг B737-566 нема виртуелна пилотската кабина, Па наместо уживате во врвен 2D панел.


Barre

7 Боинг B737-866 Egyptair


B737-800
144 Вкупно: 24 бизнис класа + економска класа 120
2 2-(4 чекор)
3 3-(6 чекор)


палецот snap111 палецот snap109 палецот snap108
палецот snap107 палецот snap103 палецот snap106

Слики supplémentaires:
палецот snap104 палецот snap105

Barre

8 Боинг B777-266ER Egyptair

B777-200
Repaint Egyptair нови бои создадена од страна rikoooo плус текстури на GSU

319 Вкупно: 12 прва класа + 21 бизнис класа + економска класа 286
--2 3 2 (7 чекор)
--3 4 2 (9 чекор)

палецот snap112 палецот snap113 палецот snap114
палецот snap115 палецот snap116 палецот snap117

Слики supplémentaires:
палецот snap118 палецот snap119 палецот snap120
палецот snap121 палецот snap122 палецот snap123

палецот snap124 палецот snap125 палецот snap126
палецот snap127


Barre


9 Боинг B777-300ER Egyptair
B777-300Repaint Egyptair нови бои создадена од страна rikoooo

346 Вкупно: 49 бизнис класа + економска класа 297
--2 3 2 (7 чекор)
-3 3 3-(9 чекор) --2 3 2-(7 чекор)палецот snap131 палецот snap133 палецот snap130
палецот snap129 палецот snap128Barre

10 Embraer ERJ 170LR Egyptair Експрес

EgyptAir Express е регионална авиокомпанија со седиште во Каиро, Египет. Таа е основана во 2006 како регионална подружница на EgyptAir и го промовира својот прв лет на јуни 1 2007. Таа има 12 Embraer Е 170.

Repaints Egyptair нови и стари бои создадена од страна rikoooo

палецот snap135 палецот snap134 палецот snap137
палецот snap091 палецот snap095 палецот snap136

модел 3D на Боинг Embraer Е 170 нема виртуелна пилотската кабина, Па наместо уживате во врвен 2D панел.


Barre


VasFMC лет Менаџмент Компјутер


VasFMC е слободен програма (отворен извор) создадена од страна на Алекс Wemmer да се симулира целосна полу-PRO средина во ФМС (систем за управување со летот). Оваа програма бара FSUIPC (вклучени)

Rikoooo се прилагодува на мерачи на vasFMC да бидат прикажани во VC, Сепак, Да не conflicte со другите мерачи во VC некои од нив едноставно се отстранети, како што се копчињата на автоматски. Кога ќе летаат со vasFMC, Имај на ум дека VC едноставно служи како декорација.
Мора да контрола на вашиот A320 или A321 само со 2D панел.

Многу важно, Внимателно да го прочитате упатството на програмата.

Бидете свесни дека vasFMC е тешка програма и бара малку време за да bootwhen ќе се избере Ербас опремени со оваа опција.

Монтажерот на Rikoooo ви овозможува да инсталирате автоматски vasFMC 2.1 во вашиот симулатор и пре-конфигуриран за Ербас A320 и A321 Egyptair. Пакетот вклучува Navdata на Navigraph - Navdata - AIRAC 0609 2006 година (бесплатно)

Подолу е панел 2D (ноќе):

палецот vasfmcpanel

MCDU и целосна панел

палецот MCDU палецот финансиски менаџмент и контрола

vasFMC може да ви го сруши FSX or P3D ако немате доволно бесплатна RAM и процесор, во овој случај, подобро е да не ја инсталирате оваа опција.

Линк за некои видео упатства: vasFMC Видео Туторијали
 • Автор: Целосна листа на авторот во пакетот
 • превземи

ИНФОРМАЦИИ

 • Компатибилен P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-СЕFSX
 • Рејтинг
  (46 гласови)
 • големина 378 MB
 • Превземања 303 590
 • Креиран -09 11 2011-
 • Променето -30 07 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • превземи
 • Автор: Целосна листа на авторот во пакетот
 • Не е загарантиран вирус од
  ImunifyAV Premium

Последно освежено

-02 03 2020-Мулти-живост на Боинг 737-MAX8 FSX &
--------