јазици

Флота Крал Ер Марок FSX & P3D верзија 1.0

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 176 MB
 • Превземања 49 739
 • Креиран -14 06 2012-
 • Променето -30 07 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 (не P3Dv4)
 • Превземи
 • Автор: Целосна листа во пакетот
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Авто-инсталерот ажуриран до верзија 10 и компатибилност со FSX Steam Edition и Prepar3D vx


ексклузивно Rikoooo.com

Тука е комплетната флота Royal Air Maroc (RAM), плус дополнителни флоти Атлас-Син и Jet4и за FSX. Овој пакет е оптимизиран за максимални перформанси во FSX. Осум препраќања (плус четири други), што е можно пореално, се специјално дизајнирани за овој пакет. Во краиштата на 2012 има шест активни модели на авиони, три за флотата Атлас-Син и два за флота Jet4you. Сите овие модели се присутни во овој пакет со придружните препрати.

Во FSX листа на производителот ја разгледате "Кралските воздухопловни Maroc"Или"Atlas-Blue.com"Или"Jet4you.com"За прикажување на авиони.

Мнозинството од овие авиони се не се компатибилни со DirectX 10, неопходно е да се оневозможи оваа функција FSX, ако не знаете како да се заблагодарам за читањето на Често поставувани прашања.

мало пакување

Кликнете на сликата за да ја зголемиш

Кралските воздухопловни Maroc


Ербас A321-211 RAM меморија
Ербас A321-211 VC +
Боинг-737 500 RAM меморија
Боинг-737 500 + 2D панел
Боинг-737 700 RAM меморија
Боинг-737 700 VC +
Боинг-747 400 RAM меморија
Боинг-747 400 VC +
Боинг-757 200 RAM меморија
Боинг-757 200 VC +
Боинг-767 300 RAM меморија
Боинг-767 300 + VC (737)
Боинг-747 400 VC
B747 VC
Боинг-757 200 VC
B757 VC


Атлас-Сина


A321-211 Атлас-Сина
Ербас A321-211 VC +
Боинг-737 400 Атлас-Сина
Боинг-737 400 + 2D панел
Боинг-737 800 Атлас-Сина
Боинг-737 800 2D VC +
A321-211 Атлас-сино-Нова
Ербас A321-211 (Нови бои) + VC
Боинг-737 400 Атлас-Сина Нови
Боинг-737 400 (Нови бои) + 2D Пане
Боинг-737 800 Атлас-Сина Нови
Боинг-737 800 (Нови бои) + 2D VC
Боинг-737 800 VC
B737 VC
A321-211 VC
A321 VC

Jet4you

Боинг-737 400 Jet4you
Боинг-737 400 + 2D панел
Боинг-737 800 Jet4you
Боинг-737 800 VC +
Боинг-737 400 панел
B737-400 / 500 2D панел
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 176 MB
 • Превземања 49 739
 • Креиран -14 06 2012-
 • Променето -30 07 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 (не P3Dv4)
 • Превземи
 • Автор: Целосна листа во пакетот
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици