јазици

Corsair Меѓународниот флота FSX и P3D

HOT
Големина 136 MB
Превземања 54 698
Created 20-04-2013 01:10:34
Changed 28-04-2013 19:44:43
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: # Инсталирање верзија 2
Автор: Комплетна листа во пакетот
Превземи За FSX-SP2 и FSX-Steam и P3D v1. * v2 v3 v4 за тестирање # Port-Over не е компатибилен P3Dv4

Дознаете во овој ексклузивен пакет Corsair меѓународни и Corsairfly.com флота за FSX и P3D!

Покрај тоа, на Боинг-747 300 е вклучен додека старата Corsair бои.
Corsair Меѓународниот текстури A330-300 беа направени од страна на Ерик Бендер (Rikoooo.com)
Corsair Меѓународниот A330-200 текстури беа направени од страна на Јосиф Ortu (корисникот) и подобрен од страна на Ерик Бендер (Rikoooo.com)

интро Flotte Corsair Меѓународниот FSX и P3D

Флота во процесот на реновирање: Corsair започна 2 реконфигурираат Ербас A330-200 (првиот во средината на јули 2012, а вториот во август крај).
На крајот од 2012, две нови A330.300s ќе се приклучат на флота, која ќе биде целосно реновиран и се реконфигурираат до средината на 2013.
Технички надградби ќе бидат направени за подобрување на нивоа на изведба на воздухопловот, а уште повеќе се засили безбедноста.

Видео од Flyer8600


Ербас A330-200 / 300 : Модел: Томас Рут
Автентична Ролс-Ројс Трент 700 звуците на Исмаил Zayan
Подобрен текстури во VC, финансиски менаџмент и контрола во VC
Црна мерачи и многу корекции од Rikoooo
Autoland од Dimitrios Moschos, ноќта текстури од Rikoooo
палецот Snap733 палецот Flotte Corsair Меѓународниот FSX P3D 3 палецот Flotte Corsair Меѓународниот FSX P3D 4
палецот Snap735 палецот Snap736 палецот Snap737
палецот Snap738 палецот Snap739

Боинг-747 300 / 400: Модел: Проектот Opensky
B747-400: Вклучени со GPWS, финансиски менаџмент и контрола и VC подобрување на Алехандро Рохас Lucena со бришачи
Autoland од Dimitrios Moschos
Звучи автентични Прат и Витни JT9D-7A
B747-300: автентични звуци Прат и Витни PW4056 + 2D панел, нема VC
палецот Snap742 палецот Snap743 палецот Snap747
палецот Snap749 палецот Flotte Corsair Меѓународниот FSX P3D 2 палецот Flotte Corsair Меѓународниот FSX P3D 1
палецот Snap743 палецот Snap744 палецот Snap745
Corsair Меѓународниот флота FSX и P3D Превземи
јазици