јазици

Easyjet Fleet v1.0 FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 188 MB
 • Превземања 102 598
 • Креиран -26 06 2013-
 • Променето -30 07 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 (не P3Dv4)
 • Превземи
 • Автор: Мултиплеер Аухторс - Види во пакетот
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
EasyJet флота FSX-P3D интро

Rikoooo претставува целосна флота Easyjet верзија 1.0 за Flight Simulator X (FSX) SP2 или забрзување и Prepar3D (P3D) компатибилен со Windows XP / Vista / 7 / 8 +

Овој пакет е составен од неколку модели и repaints во провиниенции од различни автори, на која листа на автори е достапен преку инсталерот. Голема благодарност до нив за да ни обезбеди квалитет Freeware

 • Ја преземат контролата на стариот Боинг-737 300 (Нема VC) вклучени со пет repaints + целосно 2D панел
 • Боинг-737 700 (со VC) + Напредно пилотската кабина од Alrot + стакло
 • Ербас A319-111 (со VC) се вклучени три repaints вклучувајќи специјална серија "УНИЦЕФ" + Специјален пакет + A319 V3 + сина LED, авионот почнува мотори и исклучени светла, Прочитајте го упатството
 • Ербас A320-200 (со VC) со три repaints вклучени со 200th специјално издание од портокал + Специјален пакет + A320 V3 + сина LED, авионот почнува мотори и исклучени светла, Прочитајте го упатството
 • И Easyjet автобус со два repaints, дури може и да лета!

Ви благодариме на Франсоа Доре за Airbus издание специјални V3 A319 / A320 прилагодени на овој пакет. Ова го прави Ербас многу реални.

Сите воздухоплови кои одговараат на оние кои во моментов се користат од страна на Easyjet, за разлика од Боинг, кои неодамна беа отстранети од возниот парк. Звуците на мотори биле внимателно избрани за да се совпаѓа со вистински модел. Вклучува звучни ефекти од патниците ако случајно.

Википедија
EasyJet Авиокомпанијата Company Limited (стилизирана како easyJet; Посети: EZJ) е британски авиокомпанија со седиште во Лондон аеродром Лутон. Тоа е најголемата авиокомпанија на Велика Британија, се мери со бројот на превезените патници, кои работат домашни и меѓународни закажани услуги на повеќе од 600 32 правци во земјите. Матичната компанија, EasyJet Саладин, на Лондонската берза е наведена и е составен дел од 100 индекс ФТСЕ од март 18 2013. Почнувајќи од март 7 2013, во неа работат "во текот 8,000 луѓе", со седиште во Европа, но главно во Велика Британија.

EasyJet бележи брза експанзија од нејзиното основање во 1995, откако порасна преку комбинација на превземања и база отвори поттикнат од побарувачката на потрошувачите за ниска цена воздушниот сообраќај. Авиокомпанијата, заедно со подружница авиокомпанија EasyJet Швајцарија, сега работи во текот 200 авиони, главно Ербас A319. Таа има 23 бази во Европа, најголемата е Гетвик. Во 2012, EasyJet пренесени 50 милиони патници и е втор по големина превозникот со ниска цена во Европа, зад Рајанер.

EasyJet беше опремен во Авиокомпанијата емитување на телевизиската серија на ITV која следеше работењето на авиокомпанијата во Лондон Лутон, а подоцна и по други основи.

палецот-737 300 815- палецот-737 300 816- палецот-737 300 817- палецот-737 300 818-
палецот-737 300 819- палецот-737 300 820- палецот-737 700 821- палецот-737 700 822-
палецот-737 700 823- палецот A319-824 палецот A319-825 палецот A319-826
палецот A319-827 палецот A319-828 палецот A320-829 палецот A320-830
палецот A320-831 палецот A320-832 палецот A320-833 палецот A320-834
палецот автобус 835 палецот автобус 836

Ербас A319 / A320 Серија Специјални V3 Франсоа Доре: Панел верзија од 3.05 24 јуни 2012

Повеќе информации : http://www.rikoooo.com/fr/forum/154/33764


Видете во упатството Ербас A319 V3 на англиски јазик: http://www.rikoooo.com/images/public/rikoooo-62/EasyJet_Fleet_FSX__P3D/User_manual_PA_319_FD_Special_Version_V3.pdf
Видете во упатството Ербас A320 V3 на англиски јазик: http://www.rikoooo.com/images/public/rikoooo-62/EasyJet_Fleet_FSX__P3D/User_manual_PA_A320_FD_Special_Version_V3.pdf


Ecam1 клапи целосна Flightplan скокачки
фреквенциите на скокачки прозорци НД approche 1
НД approche 2 НД ARC скала 40
PFD vnav nav радар сообраќај
moteur en FEU

пожар во моторот


Ербас A319 и A320 пилотската кабина сино LED
сина LED


 • Автор: Мултиплеер Аухторс - Види во пакетот
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 188 MB
 • Превземања 102 598
 • Креиран -26 06 2013-
 • Променето -30 07 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 (не P3Dv4)
 • Превземи
 • Автор: Мултиплеер Аухторс - Види во пакетот
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици