јазици

LTU International Airways флота FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • Компатибилен P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-СЕFSX
 • Рејтинг
  (4 гласови)
 • големина 215 MB
 • Превземања 83 950
 • Креиран -09 02 2014-
 • Променето -30 07 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • превземи
 • Автор: Множество автори, repack од Ricardo_tv, подобрена од Rikoooo
 • Не е загарантиран вирус од
  ImunifyAV Premium
Rikoooo претставува возниот парк на авиокомпанијата ЛТУ (Lufttransport-Unternehmen за "воздушниот транспорт претпријатие"), кои во 2009 спои со Ер Берлин. Овој пакет е специјално издание во знак на сеќавање на она што оваа компанија од 1955 2009 да.

Откријте и да летаат историски авиони 10 кои се составен ЛТУ флота од 1955, од Локхид L-1011 TriStar на Ербас A320 преку БАЕ-146 200, сите овие авиони ќе оживеат сонот на славното минато. Секој авион понудени во овој пакет е опремен со функционална квалитет виртуелен пилотската кабина и 2d панел. Истотака, присутен тука, сопствени звуци за секој модел базиран мотори.

Овој пакет е тестиран и одобрен за FSX-SP2 и забрзување & Prepar3D v1, веројатно е компатибилен со верзијата 2 од Prepar3D и други верзии на FSX, направете ги вашите тестови.
Благодарение на разни бесплатен автори вклучени во овој пакет за нивната огромна работа.

Листа на авион со екстериерот и ентериерот фото:

Ербас A320
Ербас A320 Ербас A320 Виртуелна кабина
Ербас A321-231
Ербас A321-231 Ербас A321-231 Virtuel кабина
Ербас A330-300
Ербас A330-300 палецот Snap1038
БАЕ Системс-146 200
БАЕ Системс-146 200 БАЕ Системс-146 200 Виртуелна кабина
Боинг B737-400
Боинг B737-400 Боинг B737-400 Виртуелна кабина
Боинг B747-215B
Боинг B747-215B Боинг B747-215B Виртуелна кабина
Боинг B757-200
Боинг B757-200 Боинг B757-200 Виртуелна кабина
Боинг B767-332ER
Боинг B767-332ER Боинг B767-332ER Виртуелна кабина
Локхид L-1011 TriStar
Локхид L-1011 TriStar Локхид L-1011 TriStar Виртуелна кабина
Мекдоналд даглас МД-11
Мекдоналд даглас МД-11 Мекдоналд даглас МД-11 Виртуелна кабина
 • Автор: Множество автори, repack од Ricardo_tv, подобрена од Rikoooo
 • превземи

ИНФОРМАЦИИ

 • Компатибилен P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-СЕFSX
 • Рејтинг
  (4 гласови)
 • големина 215 MB
 • Превземања 83 950
 • Креиран -09 02 2014-
 • Променето -30 07 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • превземи
 • Автор: Множество автори, repack од Ricardo_tv, подобрена од Rikoooo
 • Не е загарантиран вирус од
  ImunifyAV Premium

Последно освежено

-02 03 2020-Мулти-живост на Боинг 737-MAX8 FSX &
--------