јазици

Флота Ел Ал Израел ерлајнс v1.0 FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • Компатибилен P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-СЕFSX
 • Рејтинг
  (0 гласови)
 • големина 353 MB
 • Превземања 102 417
 • Креиран -17 10 2014-
 • Променето -30 07 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • превземи
 • Автор: Целосна листа во авто-инсталерот / пакет
 • Не е загарантиран вирус од
  ImunifyAV Premium
Rikoooo со задоволство ја презентира целосната флота на Ел во текот на годината 2014 Овој пакет е компатибилен со Flight Simulator X SP2 / Забрзување и Prepar3Dv1 (v2) проверете тука). Ние би сакале да им се даде посебна благодарност до сите автори на ова е бесплатен пакет.

Ел Ал капакОснована е во 1948 како државна авио-компанија на Израел, и ние одгледувани во престижна меѓународна превозникот.

Од страна на присутните на секој аспект на услугата, и уверувајќи дека потребите на нашите патници се задоволени на време, во секое време, Ел Ал е рангирана од ИАТА како еден од трите најефикасни авиопревозниците во светот. Со својот продолжен глобална покриеност, поддржан од меѓународната мрежа на 77 продажбата на канцеларии, Ел Ал нуди неспоредлив израелски угостителство, пријателски и персоналните допир што го прави време лета и го прави Ел Ал повеќе од само еден удобен начин на патување.

Со нашата единствена комбинација на добра и предности, кои се грижиме за меѓународни вкусови, со што Ел Ал стана најпосакувана глобалната портал на секој агол на светот. (Извор: Ел Ал веб-сајт)

Овој пакет се состои од следниве авиони:

- Боинг-737 700 VC +

- Боинг-737 800 VC +

- Боинг-737 900 VC +

- Боинг-747 400 VC +

- Боинг 747-400F товар VC +

- Боинг 767-300ER не VC но заврши 2D панел

- Боинг 777-200ER VC +
Бонус :

Авионот подолу, се дел од историјата на возниот парк и не се веќе исполнети. Затоа, тие се нудат како бонус.

- Боинг-747 200 + VC (RFP старата облека)

- Боинг-757 200 VC +

- Боинг-767 200 (стара облека) не VC но заврши панелот 2D

палецот флота

Глобална карактеристики:

Секој авион е вклучен со систем на огласни панели за хостесите и пилотите за разговор, GPWS (Систем за предупредување за приземјето), систем за отпуштање, сопствени звуци, ноќни текстури, анимации, корекција на најчестите грешки, адаптација кон P3Dv1, нови мерачи и многу повеќе.

Сите воздухоплови кои се вклучени со документација, во повеќето случаи, тоа е и датотеките за читање на, прирачник, doc, итн


Ги подготви 3D v2.x: Инкомпатибилност очекува

- Сите авиони се компатибилни P3Dv2 освен боинг 747-200 подготвени за пуштање (RFP), некои мерачи не работат, вклучувајќи го и "панелот за гориво" и "мерач на звук".
- VC на 777 200ER-и-757 200 немаат функционална кликнете на самото место и некои мерачи трепка, но може да се лета со авион од паното за 2D.
- Анти-ракетен систем не работи под P3Dv2 - притиснете (i)
- Веројатно други грешки, но помала.

Анти-ракетен систем

Ел Ал е најбезбедно авиокомпанија во светот, како што се соочува со постојаниот терористичка закана, па својата флота е опремен со системи за безбедност чини милиони долари на авиони.

Ексклузивно за Ел Ал флоти, систем за анти-ракетен е присутна на авиони (соопштение за (i) за да го активирате). Авиони со старите бои не се опремени со овој систем, бидејќи во тоа време Ел-AL не го користите. Овој систем е особено корисно за време на полетување и слетување против кратко растојание проектили, не можеме да кажеме дека Ел-AL користи точната систем од овој пакет, бидејќи компанијата сака да ги чуваат во тајност неговата опрема. Сепак, C-130 полка се всушност го користите. Доказ слика (од лево):

C-130 одблесокот-систем 747 ракети


Боинг-747 200 RFP:

За прв пат, Rikoooo го адаптираше и коригираше Boeing 747-200 RFP (Ready For Pushback) за FSX и P3Dv1 за одржување на оригиналните мерачи, овој додаток е познат по тоа што е најкомплексен што некогаш постоел во бесплатен за FS2004, вклучувајќи ултра реалистични процедури, хидраулични системи, INS (инертен систем за навигација) итн. Ќе мора да научите летавме, направивме видео (уште не се присутни) со детали за постапката за стартување на моторот под FSX. Овој додаток е достапен како БОНУС во овој пакет, но повеќе не е дел од реалните флота.

Од суштинско значење е да ги следите прирачниците кои се вклучени во пакетот: Start Menu / Add-ons Rikoooo / Flotte El Al FSX & P3D / Документација XXX или со директна врска: "C: / Users /votre_username /AppData / Роаминг / Microsoft / Windows / Start менито / програми / Rikoooo Add-ons "

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Релативен in (инертен навигација систем) не е вклучена во 747 200-, ќе мора да го преземете одделно, на панел 747 е веќе пре-конфигуриран од страна Rikoooo да работат со овој мерач Делчо Рингишпил IV-A ИНС v. 1.51 од simufly.com.

превземи Делчо Рингишпил IV-A ИНС (Автоматска инсталација): http://www.simufly.com/ins/download.html


Неколку слики од 747 200-RFP (бонус):
fsx 2014-10-01 00-45-59-39

fsx 2014-10-01 00-47-50-06

fsx 2014-10-17 02-56-17-47

fsx 2014-10-17 02-56-27-15

fsx 2014-10-17 02-56-39-79

fsx 2014-10-17 02-55-35-68

fsx 2014-10-17 02-53-26-42
Глобална екранот, кликни да зголемиш (благодарение на ЕтничкиFSX):

1 палецот2 палецот3 палецот4 палецот5 палецот6 палецот7 палецот8 палецот9 палецот10 палецот11 палецот12 палецот13 палецот14 палецот15 палецот16 палецот17 палецот18 палецот19 палецот20 палецот21 палецот22 палецот23 палецот24 палецот25 палецот26 палецот27 палецот28 палецот29 палецот
 • Автор: Целосна листа во авто-инсталерот / пакет
 • превземи

ИНФОРМАЦИИ

 • Компатибилен P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-СЕFSX
 • Рејтинг
  (0 гласови)
 • големина 353 MB
 • Превземања 102 417
 • Креиран -17 10 2014-
 • Променето -30 07 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • превземи
 • Автор: Целосна листа во авто-инсталерот / пакет
 • Не е загарантиран вирус од
  ImunifyAV Premium

Последно освежено

-02 03 2020-Мулти-живост на Боинг 737-MAX8 FSX &
--------