јазици

Флота Швајцарската меѓународна воздухопловна линија FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • Компатибилен P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-СЕFSX
 • Рејтинг
  (3 гласови)
 • големина 488 MB
 • Превземања 39 723
 • Креиран -05 07 2016-
 • Променето -30 07 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Со и без ВЦ
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • превземи
 • Автор: Целосна листа во пакетот
 • Не е загарантиран вирус од
  ImunifyAV Premium
Тука е флота за швајцарски меѓународни авиони FSX, FSX-Steam Edition, Prepar3D v1, v2 и v3. Комплетен пакет со поголемиот дел од авионот од вистинската флота од јуни 2016. Некои авиони веќе не се дел од возниот парк, но претставуваат историски момент, тие се нудат како бонус.

Секој авион има финансиски менаџмент и контрола (достапен од лентата со симулаторот), GPWS (автоматски се активира) и систем за прифаќање и испраќање (RCB), уникатен звуци и многу повеќе.

Швајцарската интернешенел ерлајнс АГ (краток Швајцарија, стилизирани како Швајцарија) е авиопревозник авиокомпанија на Швајцарија работат закажани услуги во Европа и во Северна Америка, Јужна Америка, Африка и Азија. Нејзиниот главен центар е аеродромот во Цирих, со работа се фокусира на градот на аеродромот во Женева. Авиокомпанијата беше формирана по 2002 стечај на swissair, поранешен авиопревозник Швајцарија.

Швајцарија е член на Star Alliance. Тоа е подружница на Луфтханза група, со седиште на EuroAirport Базел-Мулхаус Фрајбург во близина на Базел, Швајцарија, и канцеларија на аеродромот во Цирих во Kloten, Швајцарија. седиштето на компанијата е во Базел. Авиокомпанијата користи ИАТА код LX дека тој го наследи од Швајцарската регионална авиокомпанија Crossair (код swissair беше SR). код на ICAO е SWR, наследена од swissair (Crossair беше CRX), со цел да се задржи меѓународното право за сообраќај. (Википедија)

Листа на авион

Ербас A319-112
Ербас A320-214
Ербас A320-214 (Sharklets) Не VC
Ербас A321-212
Ербас A330-343X
Ербас A340-313X
Боинг B777-3DEER (VC компатибилност со P3D v2 и v3 само)
BAe Avro RJ100 (VC компатибилност со P3D v2 и v3 само)
Embraer ERJ-145LU
Мекдоналд даглас ДЦ--10 30
Мекдоналд даглас МД-11 F
Мекдоналд даглас МД-11 f Не VC
Мекдоналд даглас МД-83
Сааб 2000 Не VC

Слики за екрани (Prepar3D v3.3)

Airbus A319-112 Швајцарските меѓународни авиони FSX & P3D

палецот A319 1 палецот A319 2 палецот A319 3

Airbus A320-214 Швајцарските меѓународни авиони FSX & P3D

палецот A320 1 палецот A320 2 палецот A320 3

Ербас A320-214 (ајкули) Не VC - Швајцарски меѓународни воздушни линии FSX & P3D

палецот A320 Не VC 1 палецот A320 Не VC 2 палецот A320 Не VC 3

Airbus A321-212 Швајцарските меѓународни авиони FSX & P3D

палецот A321 1 палецот A321 2 палецот A321 3

Airbus A330-343X Швајцарските меѓународни воздушни линии FSX & P3D

палецот A330 1 палецот A330 2 палецот A330 3

Airbus A340-313X Швајцарските меѓународни воздушни линии FSX & P3D

палецот A340 1 палецот A340 2 палецот A340 3

Боинг B777-3DEER (VC компатибилност со P3D v2 и v3) - Швајцарските меѓународни авиони FSX & P3D

палецот B777 1 палецот B777 2 палецот B777 3

BAe Avro RJ100 (VC компатибилност со P3D v2 и v3 само) - Swiss International Air Lines - швајцарски шопинг рај FSX & P3D

палецот BAE146 1 палецот BAE146 2 палецот BAE146 3

Embraer ERJ-145LU Швајцарските меѓународни воздушни линии - Crossair FSX & P3D

палецот ERJ145 1 палецот ERJ145 2 палецот ERJ145 3

Мекдонел Даглас DC-10-30 Swissair - Бонус FSX & P3D

палецот DC10 1 палецот DC10 2 палецот DC10 3

Мекдонел Даглас MD-11 F Swissair - Бонус FSX & P3D

палецот MD11 1 палецот MD11 2 палецот MD11 3

Мекдонел Дуглас MD-11 F Не VC - Швајцарски меѓународни авиони - Швајцарски квалификациски хибрид - Швајцарски хибрид - Бонус FSX & P3D

палецот MD11 Не VC 1 палецот MD11 Не VC 2 палецот MD11 Не VC 3

Мекдонел Даглас MD-83 Swissair - Бонус FSX & P3D

палецот MD83 1 палецот MD83 2 палецот MD83 3

Saab 2000 Не VC Swiss International Air Lines FSX & P3D

палецот SAAB2000 1 палецот SAAB2000 2 палецот SAAB2000 3

ИНФОРМАЦИИ

 • Компатибилен P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-СЕFSX
 • Рејтинг
  (3 гласови)
 • големина 488 MB
 • Превземања 39 723
 • Креиран -05 07 2016-
 • Променето -30 07 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Со и без ВЦ
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • превземи
 • Автор: Целосна листа во пакетот
 • Не е загарантиран вирус од
  ImunifyAV Premium

Последно освежено

-02 03 2020-Мулти-живост на Боинг 737-MAX8 FSX &
--------