јазици

Флота Ер Берлин FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 407 MB
 • Превземања 31 547
 • Креиран -06 11 2016-
 • Променето -30 07 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Со и без ВЦ
 • MDL Не е тестиран ако е мајчин FSX
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 (не P3Dv4)
 • Превземи
 • Автор: Целосна листа на автори и документации во пакетот
Ова е еден од најдобрите превземање флоти на Rikoooo, Откријте авион на Ер Берлин, летаат со седум модели кои го сочинуваат флотата во 2016. Да ви овозможи со искуство на реализам сме собрани заедно во еден пакет најдобар бесплатен на моментот. Ние се вклучени, исто така, финансиски менаџмент и контрола, новите мерачи, GPWS, брзината V, моторот звуци, корекции и подобрувања безброј, мерач на авто-земјиште, HUD, креации 2D панел, повеќе repaints Ер Берлин. Огромна благодарност до различни креаторите на бесплатен, на долгата листа е во пакетот.

Вие ќе бидете во можност да пилотира Ербас A319-112, A320-214 и A321-211 Sharklets без VC и A330-200. Исто така, Боинг B737-700 и B737-800 и конечно Bombardier цртичка 8 Q400 (Нема VC).

Слики:

thumb fsx 2016-11-05 22-44-39-29thumb fsx 2016-11-05 22-45-59-59thumb fsx 2016-11-05 22-47-34-31thumb fsx 2016-11-05 22-47-53-42thumb fsx 2016-11-05 22-50-58-06thumb fsx 2016-11-05 22-52-36-12thumb fsx 2016-11-05 22-53-55-76thumb fsx 2016-11-05 22-55-26-91thumb fsx 2016-11-05 22-56-49-37thumb fsx 2016-11-05 22-57-59-91thumb fsx 2016-11-05 22-59-59-49thumb fsx 2016-11-05 23-02-13-48thumb fsx 2016-11-05 23-04-14-57thumb fsx 2016-11-05 23-05-47-30thumb fsx 2016-11-05 23-07-40-45thumb fsx 2016-11-05 23-09-35-00thumb fsx 2016-11-05 23-12-23-08thumb fsx 2016-11-05 23-13-36-80thumb fsx 2016-11-05 23-14-28-41
 • Автор: Целосна листа на автори и документации во пакетот
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 407 MB
 • Превземања 31 547
 • Креиран -06 11 2016-
 • Променето -30 07 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Со и без ВЦ
 • MDL Не е тестиран ако е мајчин FSX
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 (не P3Dv4)
 • Превземи
 • Автор: Целосна листа на автори и документации во пакетот

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици