јазици

Ми-8MT Хип верзија 4.1 FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 47.86 MB
 • Превземања 12 772
 • Креиран -03 09 2010-
 • Променето -15 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Владимир yhиulулсиј
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Руски транспортен хеликоптер крајно детален како што е прикажано на сликите. убава ВЦ. Мора да има

Мил Ми-8 (руски Ми-8, име на известување на НАТО „Хип“) е среден хеликоптер за транспорт со два турбини кој може да дејствува и како оружје. Mi-8 е најпроизведениот хеликоптер во светот и го користи повеќе од 50 земји.
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 47.86 MB
 • Превземања 12 772
 • Креиран -03 09 2010-
 • Променето -15 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Владимир yhиulулсиј
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици