јазици

Хјуз OH-6A FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 35,7 MB
 • Превземања 3 523
 • Креиран -16 02 2012-
 • Променето -15 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Тим прасе Конрад
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
За FSX компатибилна варијанта Кликни тука

Убав мајчин FS2004 модел (не FSX компатибилен), HD и виртуелна пилотска кабина која може да се кликне, две препратеници: американска армија, Е-војник, 1st Cav, американска армија, војник C, 16th Cav. Вклучени со сопствени звуци.

Хидроксилна 6 Cayuse е американски хеликоптер развиена од страна на поделба на Hughes Aircraft Company, со прекар "Лоуч" поради неговиот изговор на акроним LOH (Светлината хеликоптер набљудување), тоа е способен за вршење на разни задачи, како што вршат превоз мисии, жртва евакуација, придружба, напад и набљудување. Хјуз исто така, развива цивилна верзија на OH-6 наречен Хјуз MD 500
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 35,7 MB
 • Превземања 3 523
 • Креиран -16 02 2012-
 • Променето -15 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Тим прасе Конрад
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици