јазици

Virtavia Вестленд Мерлин EH101 FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 6.81 MB
 • Превземања 4 410
 • Креиран -22 05 2014-
 • Променето -30 05 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Virtavia надворешен
 • http://www.virtavia.com
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Друг одличен додаток на добро позната хеликоптер предложен од Virtavia, порано payware, овој додаток на бесплатен стана во 2014. Вклучени со 3D кабина и VC, обичај мерачи и звуци, анимации, пет repaints, два модели. HC3 и HM1.

За пристап до верзијата за FSX & P3D Кликни тука

историја

Во 1977, Министерството за одбрана на Велика Британија издаде барање за анти-подморница војување (ASW) хеликоптер да го замени на Кралската морнарица Вестленд Море кралевите, кои стануваат се несоодветни со оглед на напредокот во советската подморница технологија. Вестленд Хеликоптери се стави заедно со предлогот, назначени WG.34, за три мотор хеликоптер на слични димензии на кралот Море; на WG.34 беше да имаат поголема автономија и поголем опсег од својот претходник. Во исто време, италијанската морнарица (Марина Militare), беше, исто така, размислува за замена на својата флота на море кралевите изградена од страна на италијанската компанија Agusta; Agusta Вестленд и наскоро почна разговори за заеднички развој на наследник хеликоптер.

Agusta Вестленд и финализираа договорот за работа на проектот заедно, и формираше заедничка сопственост новата компанија, EH индустрии Limited (EHI), да се продолжи со развој и маркетинг на новиот хеликоптер на потенцијалните оператори. На јуни 12 1981, владата на Велика Британија го потврди своето учество во проектот, распределени почетен буџет од 20 £ милиони за развој на девет пре-серијата примери. Главен договор, кој обезбеди средства за поголемиот дел од Програмата за развој на EH101, беше потпишан и од британската и италијанската влада во 1984. На 1985 Париз Air Show, Agusta покажа макет на алатка верзија на новиот хеликоптер, што доведува до повеќе генерализирана дизајн кој може да се прилагоди за да се задоволат потребите на различни цивилни или воени клиенти. Првиот прототип полета на 9 1987 октомври.

Во 1987, Канада беше избран EH101 да ги заменат своите Море кралевите во анти-подморница војување и алатка за пребарување и спасување на улоги; Третиот мотор EH101 и зголемена автономија во споредба позитивно против ривали како што се Сикорски SEAHAWK, нејзиниот опсег и можност за одмрзнување, исто така, се гледа како од витално значење за Северноатлантскиот операции. EH101 на младите, од кои до 50 беа цел да го замени канадските вооружени сили е (CAF) Поглед на кралевите, пронајдени се предмет на поширока политичка битка меѓу конзервативна и либерална партија, вториот преглед на воздухоплови како премногу скапо. Критичарите го нападнаа купување EH101 како прекумерно и непотребно по Студената војна во раните 1990s. Широк опсег на проценки на трошоците беа презентирани од страна на приврзаниците и противниците на набавката EH101, со противниците поддршка живот проширувања на Сикорски CH-124 кралот Море и флоти Боинг Vertol CH-113 Лабрадор хеликоптер. Контроверзноста EH101 беше виден како фактор во канадскиот сојузните избори 1993. Редоследот беше укинат од страна на новата либерална влада во 1993 резултира со плаќање откажување $ 470 милиони евра. (Википедија)


КАРАКТЕРИСТИКИ:

анимации

влез екипаж: Shift-e
На товар на врата: поместување на е-2
Вклучи фигури екипаж: Ctrl-W (вода кормило команда)
Отворена задна рампа (HC.3): Tailhook - клуч Т
Брцнувајќи Сонар сонда (HM.1): Tailhook - клуч Т

Pop-up ПАНЕЛИ:

префрлување 2: радија
префрлување 3: GPS
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 6.81 MB
 • Превземања 4 410
 • Креиран -22 05 2014-
 • Променето -30 05 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Virtavia надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици