јазици

Gmax Dassault Mirage F1 пакет FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 39.1 MB
 • Превземања 52 203
 • Креиран -12 08 2009-
 • Променето -11 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Дени Гарние, Кирк Олсон
Врвен Mirage F1 квалитет на плаќање, несомнено еден од најубавите, со виртуелен пилотски кабина, оперативен 2d панел, сопствени звуци, ефективни ефекти на горење (пламен за согорување) специјално прилагодени за FSX SP1, SP2 и забрзување. За време на инсталацијата, ќе биде побарано да изберете помеѓу верзијата што е компатибилна со FSX SP1 и SP2 и FSX Забрзување. Вклучува модели 2 и 6 текстури. Не заборавајте да ја прочитате документацијата (видете го старт менито, додатокот Rikoooo, Gmax Mirage F1 пакетот v2.5) Ова важи за скоро сите додатоци достапни на rikoooo.

На Дасо Мираж F1 е воен авион се дизајнирани и изградени од Дасо во Франција. Таа се разликува од другите авиони на семејството "Мираж", со употреба на зафати крило наместо делта крила. Достапно и во признавањето верзија и напад верзија на Мираж F1 е изградена повеќе од седумстотини копии користи од страна на единаесет различни земји. Таа се уште е во употреба и денес. извор Wikipedia
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 39.1 MB
 • Превземања 52 203
 • Креиран -12 08 2009-
 • Променето -11 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Дени Гарние, Кирк Олсон

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици