јазици

Mitsubishi F-1 FSX

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 52.3 MB
 • Превземања 12 336
 • Креиран -28 10 2009-
 • Променето -19 06 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Дизајн на моделот од Даисуке Јамамото Пенетран од Хироаки кубота (КБТ) Ефект xml мерач е направен од Тошикацу Шимизу. Прилагодено за работа во ред FSX од Дани Гарние
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
За компатибилни варијанта FS2004 Кликни тука

Mitsubishi Ф-1 е првиот борбени авиони дизајнирани и произведени во Јапонија уште од крајот на Втората светска војна. Врз основа на напредни тренер Mitsubishi Т-2, главната цел на оваа птица, како што е наменета за воздух во морето борба, е да се справи со генерички воздух на површината цели Покрај тоа, ова исто така вклучува и ограничена способност за воздух супериорност мисии. 77, F-1 биле испорачани, нивниот работен век започна кон крајот на 70. Оваа варијанта во моментов е заменет од страна на најновите Mitsubishi Ф-2 (Веб-извор: Википедија)

Овој модел вклучува корективни закрпи и надградби. Изгледот на Mitsubishi Ф-1 потсетува на Јагуар.
Тука се вклучени четири варијанти:
-Mk82 Надворешни бомба товари
-DropsTank
-ASM-1 и ASM-2 морнарица проектили
-Smooth Конфигурација.

Модел на АИ е исто така достапни за вашите веб страни. Виртуелниот пилотската кабина се третира во photorealistic текстури, оригинално пакување звук, режимот Auto nstallation е на располагање. А мора да се има.
 • Автор: Дизајн на моделот од Даисуке Јамамото Пенетран од Хироаки кубота (КБТ) Ефект xml мерач е направен од Тошикацу Шимизу. Прилагодено за работа во ред FSX од Дани Гарние
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 52.3 MB
 • Превземања 12 336
 • Креиран -28 10 2009-
 • Променето -19 06 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Дизајн на моделот од Даисуке Јамамото Пенетран од Хироаки кубота (КБТ) Ефект xml мерач е направен од Тошикацу Шимизу. Прилагодено за работа во ред FSX од Дани Гарние
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици