јазици

Saab J-21 Шведски борец FSX SP2

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 11.4 MB
 • Превземања 7 236
 • Креиран -01 12 2009-
 • Променето -19 06 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Тестирано е во ред со FSX SP2 + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Тим прасе Конрад
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Сааб 21 беше шведски борец / авиони за напад од SAAB дека првиот излегоа на воздухот во 1943. Тоа беше опишан како многу ефикасна платформа оружје. Тоа беше дизајниран како близнак конфигурација бум тласкач, каде што е монтиран пропелер во задниот дел од трупот на авионот, туркање на авиони напред. Извор: Википедија

Оваа порака доаѓа со шеми 4 боја, VC, метрички мерачи и сите вообичаени работи.
Добар квалитет, многу убава работа.
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 11.4 MB
 • Превземања 7 236
 • Креиран -01 12 2009-
 • Променето -19 06 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Тестирано е во ред со FSX SP2 + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Тим прасе Конрад
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици