јазици

ИРИС Торнадо GR4 FSX-SP2

ИНФОРМАЦИИ

Прекрасен торнадо GR4 (Panavia Торнадо) прилагоден за FSX-SP2 од rikoooo, единствениот кој работи на Интернет! Некои текстури се пресоздадени и алфа-канал е модифициран за да стане стакло транспарентно, а дното на виртуелната пилотска кабина е нетранспарентно.

Во суштина, ова е стар модел payware од Iris симулација, сега е бесплатен.

Ефектите по-режач се импресивни и обичај звучи премногу. Крилјата може да се склопи за поголема пенетрација на воздух, само спуштете ја рачката на вратичката за да ги распореди.

Доаѓа со 11 модели (стандард, чиста, аларм и сл) и 10 уникатен repaints
Прочитајте го упатството.

На Panavia Торнадо авион е мулти-улога борец развиена заеднички од страна на Италија, Велика Британија и Германија во 1970s. Двосед, двоен мотор, со променлива геометрија крилја, тој е произведен речиси 1,000 копии нарачани во 1980s, и се извезуваат во Саудиска Арабија.

Многу убав додаток на.
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX  &  P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX  &
--------


јазици