јазици

ИРИС Торнадо GR4 FSX-SP2

HOT
Големина 49.4 MB
Превземања 14 859
Создаден 01--03 2012 02: 19: 36
Промени 19 06--2012 02: 41: 13
лиценца freeware надворешен
Автор: ИРИС ЛЕТ надградби симулациски софтвер панел од Дени Гарние и Rikoooo надворешен http://www.irissimulations.com.au
Превземи За FSX SP2 & FSX-Steam # Порт-над не е компатибилен P3Dv4 #3D Виртуелна кабина
Врвен Торнадо GR4 (Panavia Tornado) која е прилагодена за FSX-SP2 од rikoooo, единствениот кој е работи на интернет! Некои текстури се пресоздава и алфа-каналот е изменета да се направи стакло транспарентен и на дното на виртуелен кабина непроѕирни.

Во суштина, ова е стар модел payware од Iris симулација, сега е бесплатен.

Ефектите по-режач се импресивни и обичај звучи премногу. Крилјата може да се склопи за поголема пенетрација на воздух, само спуштете ја рачката на вратичката за да ги распореди.

Доаѓа со 11 модели (стандард, чиста, аларм и сл) и 10 уникатен repaints
Прочитајте го упатството.

На Panavia Торнадо авион е мулти-улога борец развиена заеднички од страна на Италија, Велика Британија и Германија во 1970s. Двосед, двоен мотор, со променлива геометрија крилја, тој е произведен речиси 1,000 копии нарачани во 1980s, и се извезуваат во Саудиска Арабија.

Многу убав додаток на.
ИРИС Торнадо GR4 FSX-SP2 Превземи

поврзани Превземања

јазици