јазици

Ловец со соколи тренери FSX

Големина 26.74 MB
Превземања 7 917
Created 30-03-2012 18:30:06
Changed 19-06-2012 02:40:28
лиценца freeware надворешен
Автор: Дејв Garwood надворешен http://daveg.cbfsim.org
Превземи За FSX SP2 и FSX-Steam #Native FSX и / или P3D #3D Виртуелна кабина
Ловец со соколи HUNTER T7 и T8 модели комплетната мајчин FSX SP2 со судрат и огледалната мапирање.

карактеристики:7 различни модели
со вкупно 14 текстови
Мерачи целосно моделирани во 3D и измазнуваат.
Виртуелна кабина
2D пилотската кабина (пилот седиште или ко-пилот)
сопствени звуци
разни анимации
Список за проверка

На Hawker Hunter бил британски борбени способни за суперсоничен лет во плитки нуркаат. Тој го направи својот прв лет во 1951 и е изградена во вкупно речиси 2,000 копии, кои се користат од страна на повеќе од дваесет земји до крајот на 1990s. Многу ценети од страна на возачите, Хантер покажа добри перформанси засега и брз, високо маневрирање и стабилна. Во 2011, само на воздухопловните сили во Либан се уште е со користење на овој авион во оперативна служба, но и други уреди се спроведува од страна на приватни компании.
Ловец со соколи тренери FSX Превземи

поврзани Превземања

јазици