јазици

UKMIL Блекбурн Buccaneer S2 пакет FSX & P3D верзија 2.1

HOT
Големина 181 MB
Превземања 31 870
Created 15-05-2012 23:12:33
Changed 14-12-2017 05:48:28
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: # Инсталирање верзија 10
Автор: UKMIL, FSX / P3D ажурирање од Филип Валарт, звук од Серж Лузин надворешен http://www.ukmil.org.uk
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1 v2 v3 v4 #Native FSX и / или P3D #3D Виртуелна кабина
Mise à jour le 14 / 12 / 2017: Нова верзија 2.1, компатибилен Подготовка3D v4, GPWS, панел 2d во формат 16-9, новите ефекти, новите синови, 6 новите препраќања, модел за деловни простори, детални детали фичиер readme.
Комплетен пакет вклучувајќи и десетици анимации, убава виртуелна пилотската кабина и десетина repaints. Идеален да приклучете / полетување од носач на авиони. Прирачникот е на сајтот UKMIL.

Овој додаток е слободен, но тоа е формирана со цел да ги поддржи Помош за хероите (H4H) на Британската добротворна организација започна во октомври 1 2007 да помогне на британските мажи и жени повредени од септември 11, 2001
Кликнете на линкот погоре, ако би сакале да донирате на оваа организација:
http://www.justgiving.com/ukmil

На Блекбурн Buccaneer беше борбен авион дизајниран од страна на Велика Британија во доцните 1950s. На почетокот на превозниците во авион, тој остана во служба за триесет години и била изградена околу 200 копии. Тоа се покажа како стабилна, сигурна, и совршено одговара на нејзината Мисијата на нападот по ниска надморска височина.

UKMIL Блекбурн Buccaneer S2 пакет FSX & P3D верзија 2.1 Превземи

поврзани Превземања

јазици