јазици

Mitsubishi T-2 FSX SP2 & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 10.8 MB
 • Превземања 10 388
 • Креиран -31 05 2012-
 • Променето -02 09 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
 • Превземи
 • Автор: Тим Piglet Конрад - Piglets чудна авиони
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Јапонски првиот суперсоничен авион, овој виртуелен модел е понудено од страна на нашите драги Тим Конрад.
Авион многу чувствителни, но совршено податлив, овој модел е сличен на францускиот Јагуар. Комплетна 3D VC и кликање, HD текстури со реални рефлексии, вклучени со две repaints и сопствени звуци.

Мора да го даде да се проба.

Мицубиши Т-2 е тренер авион авион дизајниран и произведен во Јапонија. Тоа очигледно е инспириран SEPECAT Јагуар и е исто така опремен со истиот мотор (на Adour Ролс-Ројс / Turbomeca изградена под лиценца). Т-2 била изградена 90 копии овластена во 1975, и летна авиони за напад подоцна назначени Mitsubishi Ф-1.
 • Автор: Тим Piglet Конрад - Piglets чудна авиони
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 10.8 MB
 • Превземања 10 388
 • Креиран -31 05 2012-
 • Променето -02 09 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
 • Превземи
 • Автор: Тим Piglet Конрад - Piglets чудна авиони
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици