јазици

MiG-21MF FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 24.43 MB
 • Превземања 22 963
 • Креиран -02 07 2012-
 • Променето -28 08 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
 • Превземи
 • Автор: Иван Jurcaga - Питер Priskin - Kendy Шварц надворешен
 • http://migsim.ic.cz
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Овој додаток е за оние кои ја сакаат хардкор симулацијата, значи со тоа што не можете да ги стартувате моторите без претходно да го прочитате и разберете прирачникот. Непотребно е да се преземе ако не сте подготвени да инвестирате за да разберете како функционира. Процедурите и виртуелните карактеристики на кабината се идентични со оние на вистинскиот MIG-21 MF. Овој пакет вклучува звук 100% реално, повеќе repaints и убава VC. Надворешниот модел е, исто така, исклучително добро направено. За FSX-SP2 или забрзување.

За полетување тоа е препорачливо да се има едно ниво на паниката и максимална уреденост.

Англиски Упатство:
Во прирачникот вклучен во овој пакет е во Чешка, сепак, Rikoooo најде преведе еден од Лукаш Kacprzykowski. Преземете ја подолу

http://download.rikoooo.com/dl/public/FSX/avions/MiG-21MF_FSX_&_P3D/MiG-21MF-Manuals.zip

MiG-21MF FSX EXT MiG-21MF FSX VC1 MiG-21MF FSX VC2


На Микојан-Гуревич Миг-21 е советски борбен авион исто така познат по код Fishbed на НАТО. Ова е авион производ на сите времиња, со повеќе од 11,000 копии.

Многу моќен и агилни, Миг-21 сепак не е многу долг во борба и електронски помагала за навигација, што го прави "авион пилот", резултатите зависи во голема мера на борбени вештини на вторите. И покрај нејзините слабости, тоа е многу популарен: релативно ниска цена има голем број на воздухопловните сили да имаат нивниот прв суперсоничен борбен авион.

Видео презентација од Фокс 4 член на Rikoooo


Стартап постапка


Основни процедури за летање


Аматерска видео за стартување мотори и авиошоу (вистински)


Видео: 10 минути по среќа (вистински)
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 24.43 MB
 • Превземања 22 963
 • Креиран -02 07 2012-
 • Променето -28 08 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
 • Превземи
 • Автор: Иван Jurcaga - Питер Priskin - Kendy Шварц надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици