јазици

Aermacchi MB-339 PAN FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 62.9 MB
 • Превземања 11 502
 • Креиран -03 08 2012-
 • Променето -05 06 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
 • Превземи
 • Автор: Масимо Таколи, пакет од Војаџер
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
21 / 05 / 2017 : Ажурирани со многу подобрувања, нови препратеници, нови модели, мерачи на вести и ефекти. Верзијата на инсталерот 10.1
За FS2004 верзија кликнете тука

Овој модел е комплетен rework на оригиналната МБ-339A PAN (Pattuglia Acrobatica Nazionale) објавен пред неколку години со подобрување на визуелниот модел, и виртуелната пилотската кабина. Оваа нова верзија на моделот содржи текстури за стандарден пример за "Frecce Tricolori", акробатски воени италијанскиот тим.
Ве молиме прочитајте ги упатствата. Забелешка : Не панел 2D, само Виртуелна кабина

Забележете дека за прва употреба FSX ќе ве замоли да прифатите мерачи неколку пати пред да ви дадете пристап до додаток, ова е нормално, има многу мерачи.

На Aermacchi МБ-339 е двосед италијанската воена обука, дизајниран во 1970s да го замени на МБ-326 а. Тенок и демократија, што го има мешан успех во однос на конкуренцијата на повеќе модерни авиони, како што се БАЕ Хок. За 200 копии биле изградени, и се користат од страна на девет различни земји.
 • Автор: Масимо Таколи, пакет од Војаџер
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 62.9 MB
 • Превземања 11 502
 • Креиран -03 08 2012-
 • Променето -05 06 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
 • Превземи
 • Автор: Масимо Таколи, пакет од Војаџер
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици