јазици

ИРИС Ф-20 Tigershark FSX и P3D

HOT
Големина 152 MB
Превземања 22 067
Создаден 03--08 2012 06: 42: 57
Промени 15 10--2012 23: 08: 58
лиценца freeware надворешен
Автор: ИРИС ЛЕТОТ симулација на софтвер надворешен http://www.irissimulations.com.au
Превземи За FSX-SP2 и FSX-Steam и P3D v1. * v2 v3 v4 да бидат тестирани #Native FSX и / или P3D #3D Виртуелна кабина
На ИРИС Ф-20 Tigershark е фантастичен нов препевот на еден од најраните ИРИС производи. Првобитно развиена уште во 2004, оваа нова верзија на Tigershark со себе носи сосема нов изглед.

Remodelled од врвот до дното и во кој сосема нов лет моделирање, аудио и нова виртуелна пилотската кабина, овој производ е дизајниран за рамни надвор, полн гас забава!

Авионот е дизајниран како "што ако" производ, врз основа на концептот на Ф-20 тоа го нема во употреба.

карактеристики:
  • 2048x2048 пиксели bitmap мајстори се менува големината на 1024x1024 пиксели за сите paintschemes обезбедување на супер остар bumpmaps и неверојатни визуелни елементи во сите графички картички способен да работи FSX!
  • А уникатен артилерија менаџер овозможувајќи ви да изберете токму она што артилерија сакате да го носат на вашата команда.
  • А врвен soundset од турбина звук студиа со 360 степен звук panning прилагодено специјално за FSX.
  • А изборот на повеќе од дванаесет врвен paintschemes тоа што употребата на најдобрите ликовни техники на располагање овозможува врвен атмосферски и визуелни јасност на пет специјализирани визуелни модели.
  • А висок квалитет paintkit кој сите атмосферски слоеви на корисниците им овозможува целосна персонализација на repaints сите во славното 2048x2048 квалитет пиксели!
  • А врвен модел лет дизајниран од земјата нагоре да ви овозможи со стабилна и забавно да се лета за воздухопловни конструкции способни за брзини Мах 2 +.
  • Целосно 3D удар vectoring издувните гасови на Ф-20 ефикасно со поместување 3D afterburner!
  • Во длабочината на пилот прирачник со сите информации што ви треба да знаете за ракување со системи и авиони Ф-ИРИС 20 Tigershark заврши со инструменти дефект, листи за проверка и многу повеќе.

Видео Ф-20 Tigershark - Големиот Кањон Формирање летање3

4

6

vc2

vc3

vc4
ИРИС Ф-20 Tigershark FSX и P3D Превземи

поврзани Превземања

јазици