јазици

Атлас Гепард C & FSX P3D

Големина 22.3 MB
Превземања 9 319
Created 30-08-2012 16:17:46
Changed 15-10-2012 23:08:28
лиценца freeware надворешен
Автор: Thinus Pretorius
Превземи За FSX-SP2 и FSX-Steam и P3D v1. * v2 v3 v4 за тестирање # Port-Over не е компатибилен P3Dv4 #3D Virtual Cockpit
За верзијата FS2004 Кликни тука. Атлас Cheetah е борбени авиони на Јужна Африка воено воздухопловство. Тоа е голема надградба на Дасо Мираж III. биле создадени три различни варијанти, со двојна седиштето Гепард D, и на едно место Гепард Гепард Е и Ц. Cheetah е се во пензија и беше заменет од страна на Saab ЈАК-39 Gripens

Овој пакет содржи еден сосема нов визуелен модел и airfile е претворен да се подобри динамиката на летот на aircraft.It вклучува еден модел со DDS текстури и со избор на повеќе конфигурации оружје, сопствени звуци и панел со авион посебни мерачи, и лесен-за-читање кликање виртуелни пилотската кабина. Таа, исто така, располага со работа радар, камера симулирани мерачи, нов MFD, нови инструменти за навигација, повлечете шахта и звучни ефекти. Таа исто така вклучува нормално и широк панел екранот. Ве молиме прочитајте ја документацијата (PDF). Допир L (Светла) за ефекти по-режач.
Атлас Гепард C & FSX P3D Превземи

поврзани Превземања

јазици