јазици

SHRS Ф-111 Aardvark FSX SP2 и P3D

HOT
Големина 56.5 MB
Превземања 16 997
Создаден 17--10 2012 17: 50: 20
Промени 22 01--2013 00: 05: 20
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: # Од авторот
Автор: Alphasim, Стив Хес и римски Stoviak надворешен https://sites.google.com/site/shess0757/
Превземи За FSX-SP2 и FSX-Steam и P3D v1. * v2 v3 v4 за тестирање # Port-Over не е компатибилен P3Dv4 #3D Virtual Cockpit
Ако некогаш сте сакале да летаат на F-111 впивам врвот на дрвото со голема брзина и камшик околу една планина во диплома банка 60 додека автоматски го прави целата работа, тогаш ова е пакет на воздухопловот за вас.

Ова ажурирање е единствениот вистински теренски По радар систем со теренот и тек стабилизација дека гледа напред на авионот за да се избегне планини. Тоа е интегриран во системите Функција автоматски и го Инструментот за Автоматски или Рачно ракување ТФ. модели на автоматски систем на вистински Ф-111 автоматски стабилност зголемувањето режим со теренот и се тркалаат под-канали. Контрола стап Управниот користи теренот и / или контрола на тек на стап влез за да ги избегне теренот и / или се тркалаат автоматски канал (и), без вадењето на поставките за автоматски. поставките за автоматски повторно се ангажирани со користење на копчето на контролата стап (врзани за т "клуч") враќање на воздухопловот на Функција автоматски контрола.

Постојат 4 различни сопствени 2D и VC пилотски кабини вклучени авиони Ф-111E, F-111F, F-111G, FB-111A, FB-111A со претходно засилувачи Авионика и YFB-111A. 16 Прилагодено текстури со опис за тоа опашка број во менито за детали авиони. Во текот 110 функционални мерачи и прекинувачи. Вклучени е сопствен звук пакет. Види карактеристики Док за повеќе детали.

За максимално уживање Ве молиме прочитајте ја документацијата !!!


Генералното Динамика Ф-111 Aardvark е за сите временски услови-самоубиец со променлива геометрија развиени од страна на САД во 1960s еден. Развојот на овој авион е тешко, но откако сите проблеми се решени, F-111 се покажа како сериозен оружје и многу сигурен. Таа била изградена во 554 копии. Во декември 2010, беше повлечен од употреба од страна на австралиската армија, последен пат да се има во употреба. (Википедија)

SHRS Ф-111 Aardvark
SHRS Ф-111 Aardvark FSX SP2 и P3D Превземи

поврзани Превземања

јазици