јазици

Virtavia F-22A Raptor FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 14.1 MB
 • Превземања 39 218
 • Креиран -07 11 2012-
 • Променето -16 11 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
 • Превземи
 • Автор: Alphasim / Virtavia надворешен
 • https://www.virtavia.com
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
За верзијата FS2004 Кликни тука

Врвен борец со повеќе текстури и модели. Квалитет екс payware веднаш бесплатно. Вклучува сопствени звуци, обичај мерачи и интерактивна виртуелна пилотската кабина и 2D панел, исто така функција топови ефект (види readme.txt).

Локхид Мартин / Боинг F-22 Raptor е едноцилинско, дво-моторно петта генерација на суперменувачки борбени авиони што користи непотребна технологија. Таа била првенствено дизајнирана како борец за супериорност на воздухот, но има дополнителни способности кои вклучуваат копнени напади, електронски војни и сигнали за разузнавачки улоги. Локхид Мартин Аеронаутика е главен изведувач и е одговорен за поголемиот дел од воздухопловите, системите за оружје и финалното склопување на F-22. Партнерот на програмата Боинг одбрана, простор и безбедност ги обезбедува крилата, авионот на авионите, авионската интеграција и системите за обука.

Авионот бил различно назначени Ф-22 и F / A-22 во годините пред формално да влезат USAF услуги во декември 2005 како Ф-22A. И покрај долготраен и скап период на развој, на Американското Воено Воздухопловство смета F-22 критична компонента на САД тактички воздушни сили, и тврди дека авионот е неспоредлив со било која позната или проектирани борец. Локхид Мартин тврди дека комбинацијата на Стелт, брзина, агилност, прецизност и ситуациона свест на Raptor, во комбинација со воздух-воздух и воздух-земја борбени способности, го прави најдобар целокупната борец во светот денес. Воздух Главен Маршал Ангус Хјустон, поранешниот началник на Австралиските одбранбени сили, се вели во 2004 дека "Ф-22 ќе биде најистакнатите борбен авион некогаш бил изграден."

Високата цена на авионот, недостатокот на јасни борбени мисии поради одложувања во Русија и Кина програми борец петтата генерација, на американската забрана за извоз Raptor и непречено одвивање на планираните поевтини и повеќе разноврсна воздух-воздух F-35 резултираше со повици да се стави крај на производството Ф-22. Во април 2009, Министерството за одбрана на САД предлага да престане ставање на нови нарачки, предмет на одобрување од Конгресот, за конечниот биланс набавка на оперативни авиони 187. Националниот Законот за одбрана Овластување Законот за фискалната година 2010 немал средства за понатамошно производство на F-22. Конечниот Ф-22 излезе на склопување на 13 2011 декември за време на церемонијата на Добинс воздухот резерви база.

Од 2010 F-22 се соочува со нерешени проблеми со пилот кислород системи кои придонеле во една несреќата и смртта на еден пилот. Во 2011 на возниот парк е основана, за четири месеци пред да продолжите со воздушни операции, но извештаите за прашања кислород системи продолжуваат. Во јули 2012, на воздухопловните сили објавија дека хипоксија симптоми слични на искусниот се предизвикани од неисправни вентил во елек притисок на пилотите; вентил беше заменет и, исто така, беа направени промени во системот за филтрација. (Википедија)
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 14.1 MB
 • Превземања 39 218
 • Креиран -07 11 2012-
 • Променето -16 11 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
 • Превземи
 • Автор: Alphasim / Virtavia надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици