јазици

ИРИС Боинг Ф-15E штрајк орел FSX и P3D

HOT
Големина 47.8 MB
Превземања 41 169
Created 14-11-2012 15:51:49
Changed 01-12-2012 19:18:57
лиценца freeware надворешен
Автор: ИРИС ЛЕТОТ симулација на софтвер надворешен http://www.irissimulations.com.au
Превземи За FSX-SP2 и FSX-Steam и P3D v1. * v2 v3 v4 за тестирање # Port-Over не е компатибилен P3Dv4 #3D Virtual Cockpit
Додадете-на на врвот на квалитетот, оптимално потопување во симулација, повеќе текстури и модели за F-15. Исто така, вклучени во овој пакет сет на звуци многу импресивни. Тоа е можно да се слушне пилот дишење trought на маската. Не заборавајте да го прочитате список и референци.

На Мекдонел Даглас (сега Боинг) F-15E штрајк Орелот, тоа е сите временски услови multirole борец, добиени од мекдоналд даглас Ф-15 орел. F-15E е дизајниран во 1980s за долг дострел, со голема брзина забрана без да се потпираат на придружба или електронско војување авиони. САД воено воздухопловство (USAF) F-15E штрајк орли може да се разликува од другите американски орел варијанти со потемна маскирна и комфорна резервоари за гориво монтиран заедно дози на моторот.

Штрајкот орел, беа распоредени во операцијата Пустинска бура, операцијата сојузничките сили, операцијата Слобода, и активности Одисеја зора вршење длабоко напади врз цели со висока вредност, борбени патроли воздух, и обезбедување на блиска воздушна поддршка на коалиционите сили. Тоа е, исто така, се гледа акција во подоцнежните судири и се извезуваат во повеќе земји. (Википедија)


ИРИС Боинг Ф-15E штрајк орел FSX и P3D Превземи
јазици