јазици

UKMIL Harrier пакет FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 42.2 MB
 • Превземања 30 410
 • Креиран -30 11 2012-
 • Променето -30 11 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: UKMIL надворешен
 • http://www.ukmil.org.uk
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Еве ги Harrier GR5 / 7 и T10 за FSX or P3D. Полетување и вертикално слетување. Вклучувајќи неколку текстури и модели, вклучувајќи сопствени звуци и детален VC. Вклучувајќи детален 3D модел.

Овој додаток е слободен, но тоа е формирана со цел да ги поддржи Помош за хероите (H4H) на Британската добротворна организација започна во октомври 1 2007 да помогне на британските мажи и жени повредени од септември 11, 2001.
Кликнете на линкот погоре, ако би сакале да донирате на оваа организација:
http://www.justgiving.com/ukmil

ukmharfsx

Британскиот Воздухопловна / Мекдонел Даглас еја II е втората генерација на вертикална / краток полетување и слетување (V / Стол) млазни авиони претходно се користи од страна на кралските воздушни сили (РАФ), а помеѓу 2006 и 2010, Кралската морнарица (RN). Авионот бил изведен од мекдоналд даглас AV-8B еја II, кој сам по себе беше развојот на ловец со соколи Siddeley еја. Почетна испораки на еја II беа назначени во служба како еја GR5; потоа надградени конструкцијата на авионот беа соодветно redesignated како GR7 и GR9.

И на РАФ и RN управувана еја II како платформа за копнениот напад; на еја II, исто така, беше способен да се ракува од Непобедли превозници класа авиони. На еја II замина борбени мисии во Косово, Ирак и Авганистан. Во декември 2010, буџетски притисоци доведе до предвремено пензионирање на сите еја IIs од употреба. Одлуката да се пензионира беше контроверзна затоа што немало замена непосредна фиксни крила во својата улога; на долг рок на еја II е да се замени со Локхид Мартин Ф-35 Молња II. (Википедија)
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 42.2 MB
 • Превземања 30 410
 • Креиран -30 11 2012-
 • Променето -30 11 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: UKMIL надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици