јазици

F-8 Vought Crusader FSX & P3D верзија 2

ИНФОРМАЦИИ

Освежено на 12 / 06 / 2019:
- Ново FSX стаклени текстури и генерички спекуларни мапи за надворешноста
- Ажуриран VC радарски опсег за долгите модели на задоцнети носови
- Отстранлив пилот
- Оружјето може да се вчита со влегување во нивните FSX Тежина на носивост
- Кога кеберот ќе почне да пишува во BOOM!
- Нов прекинувач за гориво и отвори за палење пареа fx
- Контролен лист за дополнителен преклопник кој ја објаснува анимираната сонда за полнење итн.
- Нов звук пакет
- Компатибилен Prepar3D v4
- Panel.cfg подготвен за Мерач на превозникот RFN
Овој пакет беше поранешниот payware Crusader Alphasim / Virtavia сега достапен како бесплатен. Промените се направени во авионот.cfg и панелот 2D / VC за да бидат компатибилни со FSX/P3D. Боење / модели: Морнарица на САД F-8C + F-8J / Aeronavale F-8E (FN) / USMC F-8K.

Крстоносецот F-8 (првично 8U) е суперсоничен борец изграден од страна на Vought за САД и авиопревозници. Се карактеризира со влез на воздух и променлива инциденца на носната крила. И покрај дополнителната надокнада поради својата поморска опрема, таа ги прикажува истите перформанси како и нејзината копнена колешка, северноамериканскиот F-100 Super Sabre. (Википедија)

F 8 Vought крстоносец FSX P3D 2F 8 Vought крстоносец FSX P3D 3F 8 Vought крстоносец FSX P3D 4F 8 Vought крстоносец FSX P3D 5F 8 Vought крстоносец FSX P3D 6F 8 Vought крстоносец FSX P3D 7F 8 Vought крстоносец FSX P3D 8F 8 Vought крстоносец FSX P3D 9F 8 Vought крстоносец FSX P3D 10F 8 Vought крстоносец FSX P3D 11
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици